Jak eksportować i importować hasła do Google Chrome

Przeglądarki są niezbędnym narzędziem do przeglądania Internetu, ale są też oprogramowaniem przechowującym duże ilości informacji o nas i naszej aktywności w Internecie. W rzeczywistości jedną z najczęściej przechowywanych danych w przeglądarkach są nasze hasła do różnych stron lub serwisów internetowych wymagające uwierzytelnienia.Zasubskrybowaliśmy dziś tak wiele witryn, że większość użytkowników decyduje się na instruowanie swojej przeglądarki.
zapamiętaj ich hasła następnym razem że będą chcieli mieć do nich dostęp, aby o nich nie zapomnieć. Problem pojawia się, jeśli w pewnym momencie zmieniamy komputer i że nie pamiętamy haseł dostępu do tych stron, więc pokażemy Ci jak eksportować i wprowadź zapisane hasła w Chrome aby nam się to nie przydarzyło, a także pozwala nam dodawać nowe dane uwierzytelniające do przeglądarki.

Chociaż w Chrome możemy odzyskać hasła przechowywane w przeglądarce, mając możliwość ich eksportu i importu nie jest funkcją domyślnie włączaną przez przeglądarkę Google Istnieje jednak sposób na włączenie tej funkcji. Aby to zrobić, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to otworzyć okno przeglądarki i wpisać w pasku adresu, chrom: // flagi / ten

Chcemy tam wejść Wprowadzaj i eksportuj hasła , zaznaczmy zaznaczenie jako włączony i kliknij przycisk, który pojawi się na dole okna, aby: uruchom ponownie Przeglądarka. Następnie przejdź do ustawień Chrome, wpisując chrom: // parametry w pasku adresu , kliknij opcję pokaż ustawienia zaawansowane oraz w dziale Hasła i formularze , Kliknij w link Zarządzanie hasłami ten

W tym oknie, gdzie zobaczymy listę haseł zapisanych przez przeglądarkę, zobaczymy jak pojawiły się dwa nowe przyciski, Wprowadzenie i Eksportuj hasła Chrome ten Jeśli klikniemy Export, zostaniemy poproszeni o podanie hasła do naszego konta Google, a następnie będziemy mogli pobrać plik CSV, który będzie przechowywał wszystkie dane dostępowe na naszych kontach, które zapisaliśmy w przeglądarce.

W tym samym formacie, co przesłany plik, możemy utworzyć kolejny z nowymi danymi uwierzytelniającymi. wprowadzenie do przeglądarki lub użyj tego samego, aby zaimportować wszystkie nasze dane do przeglądarki Chrome na innym komputerze.

To może Cię zainteresować …

Wypełniaj formularze fałszywymi danymi za pomocą dwóch rozszerzeń Chrome

Google Chrome zadaje ostateczny cios Flashowi

Tak, może zostać naruszone przez rozszerzenie Chrome

Dodaj komentarz