Jak chronić i zabezpieczać arkusze w skoroszycie programu Excel za pomocą makra?

Arkusz kalkulacyjny można zablokować, aby nie można go było edytować za pomocą hasła. W dzisiejszym seminarium zabierzemy Cię wyjaśnij, jak chronić i chronić arkusze w skoroszycie programu Excel za pomocą makra.

Jak stworzyć makro w Excelu w kilku krokach

Zanim wyjaśnimy, jak chronić lub zabezpieczać skoroszyt programu Excel za pomocą makr, musisz wiedzieć, jak tworzyć makra. Proces jest bardzo prosty i wyjaśnimy Ci go krok po kroku, abyś mógł to zrobić bez kłopotów i abyś mógł określić plik Excel tylko do odczytu ten

Aby rozpocząć, musisz otworzyć program Excel i zainstalować Edytor Visual Basic. Możesz to zobaczyć u góry ekranu po lewej stronie. Zwykle reprezentowany przez VS.

Oto ważne wyjaśnienie. W zależności od posiadanej wersji programu Excel ścieżka będzie inna. Jeśli nie masz przycisku VB na pasku narzędzi u góry ekranu, wykonaj następujące czynności: „Plik> Opcje> Deweloper / Deweloper> Virtual Basic”

Edytor otworzy się automatycznie i będziesz mógł korzystać z menu i narzędzi w oknie. W nowej sekcji należy umieścić następującą komendę: ActiveSheet oraz w nawiasach hasło, które chcesz chronić, możesz również dodać nazwę lub numer arkusza, jeśli chcesz to określić lub możesz nawet chroń komórki w Excelu nie do modyfikacji.

Jak to działa i jakie makra są dla Excela

Makro automatyzuje operacje, które często wykonujemy, aby zoptymalizować czas edycji skoroszytu w programie Excel. Są tworzone za pomocą Microsoft Virtual Basic i zaprojektowane przez programistów.

Możemy z nim wprowadź hasło w pliku Excel aby inni użytkownicy nie mogli modyfikować, kopiować ani drukować dostępnych danych w tym dokumencie. W związku z tym mają dostęp tylko do trybu czytania, chyba że wprowadzisz hasło umożliwiające edycję.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to autoryzować hasłem dostęp do modelu obiektowego projektu VBA. Aby to zrobić, wykonaj następującą sekwencję „Plik> Opcje> Centrum zaufania> Ustawienia Centrum zaufania> Ustawienia makr. Tam musisz zaznaczyć „Zaufaj dostępowi do modelu obiektowego projektów VBA”.

Aby chronić książkę, musisz również sprawdzić ObudowaWłącz wszystkie makra ” ten Jeśli chcesz je wyłączyć, zaznacz pole „Wyłącz wszystkie makra z powiadomieniem lub bez”.

Jak w kilku krokach zabezpieczyć skoroszyt programu Excel za pomocą makr

Aby chronić strukturę skoroszytu, aby nikt nie mógł tworzyć ani usuwać arkuszy, chyba że zna hasło, musisz napisać następujące polecenie w VBA:

[codesyntax lang = „vb” lines = „no” container = „pre” blockstate = „expanded” doclinks = „0 ″]

A potem będzie to napisane w następujący sposób:

Ochrona pod ()

W przypadku błędu zakończenia GoTo

ActiveWorkbook.Protect („Hasło ochrony”)

kończyć się:

Wreszcie sub

Jeśli chcesz chronić całą książkę, musisz napisać następujące polecenie

[codesyntax lang = „vb” lines = „no” container = „pre”]

A potem trzeba to zaprojektować w następujący sposób

Sub Protect (nazwa książki lub strony)

W przypadku błędu zakończenia GoTo

Dim sht jako arkusz roboczy

Application.ScreenUpdating = Błąd

ActiveWorkbook.Protect („hasło do ochrony książek”)

Dla każdego dodaj do ActiveWorkbook.

Jeśli sht.Visible = True Wtedy

sht.Protect („hasło do ochrony książki”)

Wreszcie tak

NASTĘPNY

kończyć się:

Wreszcie sub

Jak widać, dodaliśmy kilka wierszy podświetlających arkusze, które chcemy chronić za pomocą polecenia Ochrona oraz nazwę lub numer arkusza.

Jak wyeksportować skoroszyt programu Excel w kilku krokach

Możesz wyłączyć ochronę skoroszytu lub arkusza kalkulacyjnego Excel w taki sam sposób, jak w przypadku ochrony, ale zmienimy niektóre szczegóły zamówienia.

Aby odblokować arkusz, wprowadzimy następujący kod:

ActiveSheet.Unprotect „Hasło, którego użyłeś do ochrony”

Jeśli chcemy usunąć ochronę skoroszytu Excel, musimy wprowadzić następujący kod:

ThisWorkbook.Unprotect „Hasło użyte do ochrony”

Mamy nadzieję, że spodoba ci się ten samouczek ochrona i bezpieczeństwo w Excelu będzie użyteczne. Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, aby pomóc Ci je rozwiązać.

Dodaj komentarz