Gdzie na komputerze jest zainstalowany ActiveX? – Tutaj pokazujemy

Aby dowiedzieć się, gdzie jest zainstalowany ActiveX, musisz najpierw wyjaśnić kilka punktów. Pytania takie jak: co to jest i do czego służy? są niezbędne do zrozumieć i korzystać z tych aspektów komputera.

Wreszcie porozmawiaj o ActiveX, wkracza w świat programistów i nie każdy zna ich język. Mając to na uwadze, nadszedł czas, aby to omówić.

Co to jest ActiveX?

Pierwotnie odnosił się do zestawu aplikacji opracowanych przez Microsoft, aby umożliwić lub poprawić wydajność strony internetowej ten Dzięki nim można było odtworzyć wysokiej jakości obrazy i animacje tak, jakby były lokalne.

Z biegiem czasu ActiveX zaczął być rozumiany jako rodzaj języka programowania (takiego jak Java), który nie jest już ograniczony do Microsoft. Oznacza to, że obsługuje inne systemy operacyjne, takie jak Linux lub Macintosh, skąd można je również pobrać i zainstalować.

Chociaż jest w 2 prezentacjach, dla klientów i serwerów, jego użycie jest stopniowo rezygnowane. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie jest zainstalowany ActiveX, najpierw jest to, że pierwotnie był przeznaczony dla Internet Explorera ten Teraz nowy Edge nie bierze tego pod uwagę, a jego przyszłość jest coraz bardziej niepewna.

Ponadto zarządzanie licencjami stworzyło znaczną marżę, ponieważ zapewniono zewnętrzną kontrolę sprzętu poprzez jego aktualizacje. Innymi słowy, możliwe było tworzenie programów, które mogłyby modyfikować kluczowe aspekty komputera i być wykorzystywane do szkodliwych celów.

Nadal można go znaleźć na wielu stronach internetowych i wszyscy użytkownicy Internet Explorera powinni o tym pamiętać. Dlatego konieczna jest znajomość praw przyznanych do aktualizacji internetowych.

Gdzie jest zainstalowany ActiveX?

ActiveX jest domyślnie ustawiony na system Windows, więc zmiana lokalizacji pobierania wymaga edycji rejestru. Aby dowiedzieć się, gdzie jest zainstalowany ActiveX, musisz zlokalizować folder w systemie. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki.

Przede wszystkim musisz się dowiedzieć „MIEJSCE PRACY” my „Komputer” jeśli masz najnowszą wersję systemu Windows. Tam przejdź do dysku, na którym zainstalowałeś system operacyjny, zwykle jest to dysk „PONIŻEJ”.

Powinieneś teraz znaleźć folder o nazwie „Okna” do których również musisz mieć dostęp. Inny zwany „Pobierz pliki programów” my „Pobierz pliki programów” w języku angielskim. Gdy znajdziesz się w tym folderze, wszystko, co musisz zrobić, to zlokalizować ten o nazwie „ActiveX”

Zmień opcje pobierania

Jeśli chcesz zmienić lokalizację instalacji ActiveX lub samych aplikacji, musisz przejść do rejestru, jak już wspomniano.

W związku z tym należy zawsze pamiętać, że modyfikacja rejestru może mieć poważne konsekwencje dla działania komputera. Tak bardzo, że nawet zespół Microsoft nie zaleca modyfikowania go dla systemu Windows i nie zapewnia wsparcia technicznego dla tych, którzy to robią.

To powiedziawszy, powinieneś otworzyć okno wiersza polecenia. Aby to zrobić, wyszukaj „Występować” w przeglądarce Windows i wpisz polecenie „Regedit.exe”, zanim klikniesz „W PORZĄDKU”

Gdy już tam będziesz, nadszedł czas, aby znaleźć słowo kluczowe „Aktywna pamięć podręczna” w edytorze rejestru, aby go edytować i zmienić jego położenie. Aby to zrobić, na końcu dużej nazwy pliku musisz edytować ostatnią część i wprowadzić nową lokalizację, którą chcesz przypisać.

ActiveX na innych platformach

Mimo że ActiveX w pierwszym przypadku, a dla Internet Explorera, możesz znaleźć różne rozszerzenia, które pozwalają na emulację go w zainstalowanej przeglądarce.

Ułatwi to również przeglądanie niektórych witryn korzystać z niektórych programów bez zmiany przeglądarki ten Jednak ten dodatek musi już znajdować się w odpowiedniej bibliotece ActiveX.

Jedno z największych zastosowań podanych przez właścicieli ActiveX w Microsoft Excel, gdzie program pozwala na przykład konfiguracja kontroli tekstu , Z wprowadź kontrolki w arkuszu ten tworzyć katalogi obrazów w programie Excel.

Dodaj komentarz