Gdzie mam wysłać lub odebrać paczkę Vinted, którą chcę wysłać? Archiwalne maile

Jedna z najpopularniejszych platform dla kupno i sprzedaż używanych przedmiotów jest Vinted ten Prawdopodobnie kupiłeś już strój za pośrednictwem aplikacji, ale załóżmy, że chcesz mieć teraz dużo przedmiotów na sprzedaż, być może zastanawiasz się, gdzie mam zostawić lub odebrać paczkę Vinted, którą chcę wysłać? Tutaj wyjaśnimy wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące przesyłek Vinted.

Jeśli podążałeś za naszym wskazówki, jak sprzedawać więcej na Vinted czy na pewno masz już fragmenty opublikowanych artykułów i nadszedł czas, aby je opublikować. Ponieważ Vinted to międzynarodowa platforma, opcje wysyłki mogą się różnić z jednego kraju do drugiego lub z jednego miejsca do drugiego.

Ponadto przesyłka musi być zrealizowana zgodnie ze sposobem i opakowaniem lub firmą przewozową wybraną przez kupującego, ponieważ koszt przesyłki będzie ponoszony przez niego. Dlatego musisz najpierw skonfigurować metody dostawy na swoim koncie, jak możesz oferta dla kupujących. Zobaczmy, jak zrobić tę konfigurację.

Konfiguracja metod wysyłki

Aby określić metody wysyłki do zaoferowania kupującym, zaloguj się na swoje konto i kliknij ikonę menu lub swój profil i wybierz „Ustawienia”.

Następnie kliknij „Wyślij”, w środku zobaczysz opcje wysyłki i firmy kurierskie dostępne w Twojej okolicy ten Możesz włączyć lub wyłączyć dostępne opcje, ale niektóre będą domyślnie włączone i nie będziesz mógł ich usunąć.

Z drugiej strony, aby zapewnić prawidłowe zarządzanie wysyłką, ważne jest również, aby wybrać odpowiedni rozmiar paczki podczas wysyłki przedmiotu.

W tym celu wybierz jeden z dostępnych rozmiarów i kliknij „Zobacz wymiary i ceny” Dzięki temu poznasz ceny przesyłek firm, limity wagowe i rozmiarowe w paczkach. Upewnij się, że zapakuj swój produkt prawidłowo zgodnie z tymi instrukcjami.

Malowane lokalizacje wysyłki

Kiedy użytkownik kupuje jeden z Twoich przedmiotów, wybiera odpowiednią metodę wysyłki na podstawie podanych opcji.

Teraz, otrzymasz szczegółowe instrukcje do wysłania do zabytkowej skrzynki odbiorczej, a ty będzie miał na to 5-7 dni roboczych. Oto miejsca, w których możesz odebrać przesyłkę standardową metodą:

  • Poczta, Poczta, DHL Service Center, Mondial Relay, Relais Colis, Chrono Shop2Shop, DHL Home Delivery, Punto Pack, Homerr lub DPD

Jeśli kupujący wybierze jedną z tych firm przewozowych, musisz pobrać z ekranu czatu kupującego przedpłacona etykieta wysyłkowa ten

Umieść go w paczce i zanieś do centrum lub punktu dostawy firmy wybranej przez kupującego. Następnie postępuj zgodnie z dostawą paczki na ekranie czatu z kupującym i potwierdź, że wszystko poszło dobrze.

  • Paq 24, Correos International, La Poste, PostNL, Bpost lub Colissimo

Jeśli kupujący wybierze jedną z tych firm, będziesz musiał zanieść paczkę do najbliższego biura i opłacić przesyłkę z góry.

Po dostawie otrzymasz numer śledzenia, aby wejść do rozmowy z ekranem kupującego, a następnie naciśnij Przycisk „Przedmiot jest wysyłany” ten

Gdy kupujący otrzyma produkt, otrzymasz płatność za produkt wraz ze zwrotem kosztów wysyłki na swoje konto Vinted.

Jeśli zgadzasz się z kupującym na indywidualną wysyłkę, może on wybrać: inne firmy spedycyjne i transportowe, inne niż sugeruje Vinted. W takim przypadku na czacie musisz wyraźnie określić proces wysyłki i potwierdzić, że kupujący wyraża zgodę.

Może to mieć pewne zalety, takie jak wybór niższych cen, ale może również wiązać się z ryzykiem, ponieważ Vinted nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub inne niepowodzenia w wysyłce.

Dlatego, niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, czy kupującym, bardzo dobrze nauczysz się najbezpieczniejszych metod w Twojej okolicy, dzięki czemu możesz bezpiecznie wysyłać lub odbierać swoje przedmioty. Pozostaje tylko zapłacić za sprzedaż i odzyskać pieniądze od Vinted.

Dodaj komentarz