Facebook Live Co to jest, do czego służy i jakie są korzyści z jego używania?

Z ręki światowego lidera w sieciach społecznościowych, Facebook na żywo jest obecnie najlepszym narzędziem do pracy online w czasie rzeczywistym dla wszystkich typów odbiorców, więc jest z kolei narzędziem niezbędny do wszystkiego Kampania marketingowa .

Internet jest najlepszym świadkiem aby sprawdzić, czy jest preferowane przez prawie 80% użytkowników mniej zawartość audiowizualny , czyli dlaczego Facebook na żywo oszacować faktycznie najlepszym sojusznikiem, aby nie pozostawać w tyle za preferencjami ogółu.

Wejdź do świata wideo na żywo przez Facebook niezbędne kuelkes wskazówki dotyczące sukcesu i przygotowaliśmy ten artykuł, aby towarzyszyć Ci i poprowadzić Cię w pierwszych krokach.

Czym jest Facebook Live i do czego służy to narzędzie największej sieci społecznościowej?

Facebook na żywo jest narzędziem do rozprzestrzeniania się obraz na żywo en bezpośredni , początkowo dostępny tylko do użytku dziennego smartfony a później rozszerzając jego użycie na komputery, które wszystkie, y włączając Ciebie , może to wykorzystać. Narzędzie Facebook. Dzięki tej funkcji sieci społecznościowej użytkownik może: udział jakiekolwiek wydarzenie z jego zwolennikami, które może polegać na poinformowaniu ich o zdarzeniu mającym miejsce w tym czasie.

Choć jasne jest, że cele, dla których to narzędzie, które swoją drogą jest bardzo łatwe w użyciu, idą znacznie dalej niż powyższe i tutaj chcemy, żebyś się z nami skupił . Na przykład codziennie liczba biznesmeni korzystający w pełni z platformy wzrasta, ponieważ jest to najodpowiedniejszy sposób na zainteresowanie odbiorców w czasie rzeczywistym.

Coś bardzo ważnego, gdy chcesz się połączyć INTYMNOŚĆ i pewien stopień zaangażowania. Kolejny powód, dlaczego Facebook na żywo powinno być jednym z Twoich priorytetów jest to, że możesz używać platformy do publikowania swoich filmów na żywo zgodnie z Twoimi potrzebami oddzielenie sfery osobistej od sfery zawodowej lub handlowej .

Jakie są główne zalety transmisji na żywo dla firm Facebooka?

Po wejściu na scenę Facebook na żywo które odbyły się w połowie 2016 roku, jednym z obszarów, które odniosły największe korzyści, był niewątpliwie świat biznesu Dlatego zaleca się podanie imienia i nazwiska wykorzystuj błyskawiczne treści w strategiach marketingowych. Media społecznościowe . Więc , Jeśli ty Mam jeszcze wątpliwości w pełni to wykorzystaj filmy korporacyjne, które możesz znaleźć natychmiast, pomyśl tylko, że mogą być obecni φά Nowy EED za tysiące milionów użytkownicy Facebook na poziomie globalnym.

To bez innych zalet, takich jak:

Promuj swoje zaangażowanie

To … lubić eti komentatorzy jest uzyskiwany przez transmisję strumieniową na żywo filmów z Facebook na żywo osiągnąć liczbę blisko 180 miliardów obserwujący to prawdziwe dane, a nie trywialne. Dzieje się tak, ponieważ użytkownicy zdają sobie sprawę, że mają do czynienia z wydarzeniem, gdy ono się dzieje, z czymś, co daje emocja przejrzystość, a tym samym niezawodność. Wszystko to przełoży się na atrakcyjność Twojej strony firmowej na FB.

Sprawdzona rentowność

Jeśli transmitujesz na żywo, nie musisz ponosić żadnych kosztów związanych z produkcją lub edycją wideo. To niewątpliwie oznacza, że ​​coraz więcej firm widzi jego zastosowanie na co dzień filmy na żywo z Facebook na żywo jako najbardziej ekonomiczne rozwiązanie do promocji Twoich produktów i usług.

Zbliż swoją markę do użytkownika

Jest to kluczowy aspekt, gdy chcesz, aby Twoja marka przyciągała więcej klientów, możliwość, że: wpłynąć podczas twoich pokazów zbliży ich do niej. I rozwiąż to na żywo wszystkie obawy które użytkownik może wyrazić w dowolnym miejscu, jest najlepszym sposobem na nawiązanie kontaktu z odbiorcami Twojej marki.

To bardzo wpływa na widoczność marki

Możliwość dotarcia z wideo na żywo do dowolnego typu lub grupy użytkowników na całym świecie może być: brakujący link produkować większa widoczność Twojej marki . Wynika to z poczucia natychmiastowości, jakie daje ten rodzaj treści.

Mierzysz lojalność użytkowników wobec swojej marki

Rzeczywiście, podczas przesyłania strumieniowego wideo z Facebook Live , możesz iść metr Całkowity poziom udziału Twojej publiczności w nich uwagi, mniej lubić i sposób, w jaki je dostali. Wszystko to pomoże Ci zobaczyć, jak daleko zaręczyny publiczny plecy twój znak zodiaku.

Etapy przesyłania strumieniowego na żywo za pomocą Facebook Live

tam trzy podstawowe metody przesyłania strumieniowego wideo na żywo za pomocą Facebook Live . Należy to wziąć pod uwagę, ponieważ chociaż są to podobne procedury, narzędzie koryguje niewielkie różnice, gdy korzystasz z osobistego profilu lub robisz to ze strony internetowej. Dla przepływu z Strona de Twoja firma w środku za pomocą telefonu komórkowego, nie będziesz musiał pobierać żadnego oprogramowania ponieważ przepływ jest domyślnie włączony.

«MISE À JOUR ✅ Voulez-vous en savoir plus na Facebooku na żywo. T ENTREZ ICI ⭐ et apprenez tout! »

Kroki, które musisz wykonać, to:

 • krok 1 : Otwórz stronę Facebook na twoim smartfonie
 • krok 2 : W aktualnościach kliknij „Ecrire quelque wybrał”
 • krok 3 : Wybierz „Wideo na żywo”
 • krok 4 : Pisać tytuł lub opis Twój film
 • krok 5 : Będziesz pytany dodaj więcej szczegółów w Twoim filmie (ogranicz lokalizację i odbiorców)
 • krok 6 : Kliknij trzy pionowe punkty w prawym górnym rogu
 • krok 7 : Kliknij „Ograniczenia odbiorców” eti „Kontrole danych geograficznych” wybierz odbiorców
 • krok 8 : Rozpocznij transmisję, klikając «Rozpocznij wideo na żywo» .

Do przesyłania strumieniowego na żywo za pomocą smartfona z urządzenia profil osobisty ,

Facebook Live poprosi Cię o wykonanie następujących kroków:

 • krok 1 : Połączyć się z Facebook z urządzenia mobilnego.
 • krok 2 : W strumieniu wiadomości wybierz „Do Co myślisz? ”.
 • krok 3 : Kliknij „Na żywo”.
 • krok 4 : Dalej w sekcji ” ORAZ », Masz wybór między upublicznieniem swojego filmu, tylko dla grupy, znajomych lub ograniczeniem go do spersonalizowanej listy.
 • krok 5 : Sans laisser » ORAZ «, Musisz zdecydować się na udostępnienie wideo, aby opublikować, lub nie pozostać w swojej historii Facebook.
 • krok 6 : Przejdź do trzech kropek w prawym górnym rogu, aby upewnić się, że są naciśnij przycisk « Wysyłaj powiadomienia Aktywowany, gdy używasz go do ostrzegania odbiorców na żywo.
 • krok 7 : nadaj tytuł lub opisz swój film.
 • krok 8 : Dodaj szczegóły, używając osoby, osoby lub osoby po prawej stronie. Służą do oznaczania kogoś, kto idzie z Tobą lub dodawania tego, co Twoim zdaniem sprawi, że zrobisz to, co jest najciekawsze.
 • krok 9 : Aplikuj Nowość do trzech punktów w nadrzędnym prawie do wyboru swoich publicznych subskrypcji » Ograniczenia publiczność ” oraz ” Kontrola geograficzna ”.
 • krok 10 : Aktywować „Wideo na żywo” jeśli nadajesz siebie, robisz to w środku „Z przyjacielem” jeśli robisz to z kimś innym.
 • krok 11 : Teraz wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć «Rozpocznij wideo na żywo» aby rozpocząć przedstawienie.

Jak powiedzieliśmy powyżej, Kiedy wszedł na rynek, Facebook Live pozwalał na tworzenie wideo na żywo tylko za pomocą smartfona , ale w dzisiejszych czasach jest to również możliwe z komputerem lub laptopem.

Dla których musisz wykonać następujące czynności:

 • krok 1 : Otwarty Facebook w Twoim komputerze.
 • krok 2 : W Twoich bieżących sprawach, wszystko w » Utwórz post ”.
 • krok 3 : Selekcje » Wideo na żywo ”.
 • krok 4 : Napisz opis swojego filmu i kliknij „NASTĘPNY”.
 • krok 5 : Facebook εσύ Zapraszamy licencjonować zarówno kamerę, jak i mikrofon.
 • krok 6 : Kliknij „Dyfuzor” i będziecie transmitować.

Wskazówki dotyczące lepszego transmitowania na żywo na Facebooku

Nie ma wątpliwości Facebook na żywo to narzędzie, które można wykorzystać w wielu przypadkach nastawiony na przyjemność . Kiedy jednak mówimy o włączeniu go do swoich must-have strategia marketingowa sprawy przybierają inny obrót. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to zdobyć lepsze wyniki kiedy transmitujesz na żywo, niezależnie od tego, czy jest to premiera, spotkanie biznesowe, czy jakakolwiek inna treść, którą Twoim zdaniem warto podzielić się z klientami.

Zobaczmy poniżej:

Najpierw pomyśl o jakości swoich filmów

Naszym zdaniem powinno być punkt wyjścia jeśli chodzi o zaplanowanie transmisji na żywo na profilu Twojej firmy Facebook. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, jak długo możesz przyciągnąć uwagę fanów, oglądając filmy o niskiej jakości. Dlatego należy wziąć pod uwagę dwa kluczowe czynniki, z których pierwszym jest unikanie transmisji z witryn, które nie gwarantują dobry sygnał Internet. A po drugie, zawsze staraj się robić to w pomieszczeniu z najlepszymi oświetlenie .

Zaproś publiczność do przodu (i szanuj)

Tak samo jest z promuj swoje filmy odkąd Facebook i wszystkie inne sieci społecznościowe. Ideałem jest zebranie się w krótkim czasie, czyli w ciągu jednej nocy. Najlepszą metodą jest poproszenie innych o śledzenie Cię, aby wiedzieć, kiedy zamierzasz przesłać. Oczywiście, że powinieneś Być pewnym spotykają się z publicznością, ponieważ tworzą oczekiwania, a ich niezadowolenie ma tendencję do obniżania wyników na wszystkich poziomach.

Zawsze pisz opis (i spraw, by był dobry)

Jeśli pominiesz krok opisu swojego filmu, prawdopodobnie pozostanie on niezauważony. Ale nie chodzi tylko o spełnienie wymagań, ale jest to jeden z najważniejszych kroków przyciągnąć uwagę więcej osób, aby zainteresować się tym, co zamierzasz przekazać. . Jeśli jednocześnie upewnisz się, że wyświetlana jest lokalizacja Twojego filmu Mapy na żywo na Facebooku . Twoje szanse na odkrycie przez większą liczbę widzów

Postaraj się odpowiedzieć na jak najwięcej pytań

Jak już zauważyłeś, jedna z największych zalet Facebook na żywo w świecie biznesu możliwa jest interakcja z klienci i użytkownicy co skutkuje bliską relacją między nimi a Twoją marką. Jeśli pozdrawiasz każdego, kto zadaje Ci pytania i odpowiedzi na żywo, oczywiście wyniki będą lepsze.

Zrób więcej przepływu

Jeśli postępowałeś zgodnie z powyższymi wskazówkami, musisz się upewnić tak wielu członków Twojej publiczności pospolity Twoją transmisję do innych użytkowników. Musisz przyzwyczaić się do nadawania przez co najmniej 20 minut, aby więcej osób mogło dołączyć do Twojej publiczności.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i pomożemy wielu innym członkom społeczności. Kocham cię!

Dodaj komentarz