eksploruj ten zaszyfrowany kalendarz Windows, aby chronić swoje wydarzenia

Jeśli często używamy a Kalendarz i że nie chcemy, aby nasze wydarzenia były dostępne dla Google, Microsoft, Apple czy firmy odpowiedzialnej za kalendarz, z którego korzystamy, z jednej strony musimy znaleźć alternatywę działającą offline, czyli taką, nad którą możemy pracować komputer z drugiej strony ma zabezpieczenia, które pozwalają nam zaszyfrować nasze dane, aby nikt nie mógł ich odczytać bez odpowiedniego hasła.

Blokada kalendarza PEA to darmowa aplikacja dla systemów Windows i Linux, która pozwala nam mieć całkowicie bezpieczny i prywatny kalendarz, dzięki czemu nikt nie ma dostępu do naszych wydarzeń. Ten kalendarz, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje szyfrowanie PEA (Password Encryption), dzięki czemu w żadnym wypadku nasze wydarzenia nie są przechowywane na dysku twardym.

Pan Normy tego zaszyfrowanego dziennika to:

  • Zdarzenia są zawsze przechowywane w postaci zaszyfrowanej na naszym dysku twardym. przechowywane tylko bez szyfrowania w pamięci RAM.
  • Jest kompatybilny z formatem iCalendar, a także wieloma innymi formatami, takimi jak Google, Apple, Microsoft i inne.
  • Posiada zaawansowane środki bezpieczeństwa, które chronią nasze dane przed możliwymi atakami.
  • Pozwala dostosować wygląd danego kalendarza.

Ta aplikacja jest całkowicie darmowa i open source (patrz Licencja GPL v2 ) i możemy go pobrać za darmo z jego strony internetowej ten

Jak działa blokada kalendarza PEA

Ten kalendarz jest zaprogramowany w Javie, więc aby z niego korzystać, potrzebujemy środowiska takiego jak OpenJDK, Środowisko uruchomieniowe Java (JRE) lub podobnym zainstalowanym na naszym komputerze.

Jeśli szanujemy tę zależność, wystarczy rozpakować pobrany plik i będziemy mogli zobaczyć 3 pliki, jeden plik dziennika Java i dwa skrypty, jeden do łatwego uruchamiania Okna (.bat) i więcej, aby ułatwić uruchamianie Linux (.CII).

Pierwszą rzeczą, jaką zobaczymy, będzie okno podobne do tego poniżej, z którego możemy otworzyć nasze kalendarze za pomocą odpowiedniego hasła. Jeśli nie posiadamy kalendarza, musimy stworzyć nowy w menu „Plik”.

Asystent ds. utwórz kalendarz to jest całkiem proste. Wystarczy, że nadamy mu hasło, nadajemy mu nazwę, abyśmy mogli go zlokalizować i wybrać schemat kolorów, jaki ma mieć nasz kalendarz.

Automatycznie stworzymy nasz bezpieczny kalendarz. Jak zobaczymy, pojawi się szablon kalendarza z widokiem miesięcznym, w którym zobaczymy wszystkie wydarzenia naszego kalendarza.

Jeśli otworzymy wiele kalendarzy w tym samym czasie, wydarzenia dla każdego z nich pojawią się w tym szablonie, każdy w kolorze, który stworzyliśmy podczas jego tworzenia. Możemy również ręcznie dodawać wydarzenia do tego kalendarza, aby były widoczne i zawsze widoczne.

Po dodaniu wydarzeń nie możemy zapomnieć o zapisaniu zaszyfrowanego kalendarza na naszym dysku twardym, w przeciwnym razie stracimy wydarzenia. Wszystkie dane zostaną zaszyfrowane i zabezpieczone w utworzonym pliku, więc jeśli nie wyeksportujemy ich do bez szyfrowanie , nikt nie może zobaczyć naszych wydarzeń.

A może blokada dziennika PEA? Czy znasz lub używasz innego podobnego oprogramowania kalendarza?

Dodaj komentarz