Edge Chromium zastępuje natywny Edge po zainstalowaniu go w aktualizacji systemu Windows 10 z maja 2019 r.

młody Microsoft Edge Chromium to nowa przeglądarka opracowana przez Microsoft, wciąż w fazie rozwoju, która wkrótce zastąpi znaną wcześniej wersję Edge. Ta nowa przeglądarka jest oparta na Chromium, co pozwala jej atakować Google Chrome z własnego terytorium. W tym celu Microsoft zoptymalizował przeglądarkę, zmniejszył zużycie zasobów i usunął wszystkie funkcje śledzenia Google, aby poprawić prywatność.

Od kilku tygodni możemy zobaczyć, jak Microsoft planuje zastąpić Edge UWP nowym Edge Chromium w Windows 10 20H1. Ponadto niektóre z najnowszych wersji Insider już ukryły klasyczną Edge’a, gdy użytkownicy ręcznie instalują tę nową przeglądarkę.

Wygląda na to, że Microsoft poszedł o krok dalej i w końcu udostępnił tę najnowszą funkcję użytkownikom systemu Windows 10 w maju 2019 r. dzięki nowym aktualizacjom wydanym w ten weekend. Ta nowa aktualizacja dociera do użytkowników za pośrednictwem witryny Windows Update i wymaga ponownego uruchomienia komputera po instalacji.

Aktualizacja systemu Windows 10 z maja 2019 r. (kompilacja 8362.267) ukrywa Edge po zainstalowaniu Edge Chromium

Aktualizacja systemu Windows 10 z maja 2019 r. to najnowsza wersja systemu Windows 10, która umożliwia otrzymywanie najnowszych aktualizacji w celu naprawienia błędów i problemów oraz poprawy ogólnej wydajności komputera.

Jedną z najmniej oczekiwanych wiadomości w tej nowej aktualizacji zbiorczej jest to, że jeśli zainstalujemy Edge Chromium, niezależnie od tego, czy jest to Canary, czy Dev, wersja UWP Edge zniknie z menu Start i zacznie szukać plików. Jakby klasyczny Edge nie istniał. Aplikacja o nazwie „ Microsoft Edge „Który teoretycznie powinien być UWP, otwiera również nowy Edge Chromium.

wersja Platforma UWP Edge to nie jest odinstalowywany z komputera, jest po prostu ukryty. Jeśli w którymś momencie ręcznie odinstalujemy nowy Edge Chromium, klasyczna wersja przeglądarki pojawi się ponownie.

Microsoft wykonał ten ruch, aby zapobiec zdezorientowaniu użytkowników obecnością dwóch wersji Edge’a.

Nowy Edge oparty na Chrome wciąż się rozwija. cel: Windows 10 20H1

Nowość na razie Chrom krawędzi kontynuuje swój rozwój. Microsoft interesuje się najdrobniejszymi szczegółami swojej nowej przeglądarki, maksymalnie optymalizuje jej działanie i eliminuje wszystkie wprowadzone przez Google elementy, które ograniczają prywatność przeglądania użytkowników.

Chociaż wciąż jest wiele do zrobienia, aby ta nowa przeglądarka mogła być konsekwentnie udostępniana użytkownikom, Microsoft uważa, że ​​może mieć stabilną wersję gotową do uruchomienia systemu Windows 10 20H1, aktualizacja zostanie wydana z systemu operacyjnego.

W takim przypadku, gdy Windows 10 20H1 dotrze do użytkowników, Edge Chromium stanie się domyślną przeglądarką systemu operacyjnego, a następnie zakończy się wersja UWP Edge.

Jeśli nie możemy się doczekać wypróbowania tej przeglądarki, możemy ją pobrać już teraz z linku poniżej ten

Dodaj komentarz