dzięki czemu możesz tworzyć mapy zasięgu Wi-Fi

Po przeczytaniu tego wprowadzenia przejdziemy do Uzyskaj mapę ciepła WiFi ze Sklepu Play, klikając poniższy link:

WiFi Heatmap – analizator sieci i miernik sygnału

Programista: Rozwiązania Wi-Fi

Następnie, zanim zaczniemy, wymienię niektóre z jego najważniejszych cech:

  • Mapa zasięgu sygnału, szybkości połączenia i kanałów częstotliwości.
  • Wykres w czasie rzeczywistym wolumenu naszej sieci Wi-Fi.
  • Wykres szybkości naszego połączenia w czasie rzeczywistym.
  • Informacje o liczbie sieci, które są w konflikcie z naszymi.

Twórca aplikacji Wi-Fi Solutions oferuje nam film, który pokazuje, jak zbudować mapę w dużej skali.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji pojawi się następujący ekran:

Tutaj od samego początku WiFi Heatmap dostarcza nam wizualnych informacji o sile sygnału, szybkości połączenia, kanale i innych danych, o których porozmawiamy później.

Kluczową rzeczą, którą widzimy na pierwszy rzut oka, której nam brakuje, jest nazwa sieci Wi-Fi lub SSID. Teraz chcemy go aktywować, w który klikniemy nieznany ssid ten Pojawi się ten ekran i klikniemy W PORZĄDKU ten

To, co robi, to prosi nas o pozwolenie na włączenie uprawnień do lokalizacji, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu.

W tym przypadku dajemy pozwolić ponieważ konieczne jest umożliwienie korzystania z tego typu aplikacji internetowych. Jak widać, jest jedna poważna zmiana, która polega na tym, że możesz już zobaczyć nazwę sieci Wi-Fi, z którą jesteś połączony.

W prawym górnym rogu reprezentowanym przez trzy kropki znajdują się opcje ogrzewania mapy WiFi. Jeśli chcemy wprowadzić parametry, klikamy Parametry ten

Chodź poziom sygnału zaoferuje nam siłę sygnału Wi-Fi, a także wykres wahań w czasie rzeczywistym.

Mówi nam również, że jesteśmy w sieci 5 GHz, kanał 108 i że nie mamy sieci Wi-Fi, które nam przeszkadzają.

Jeśli klikniemy Prędkość połączenia zobaczymy, że jesteśmy połączeni z prędkością 433 Mbit/s i że mamy wykres w czasie rzeczywistym ze zmianami prędkości. Pozostałe informacje, które oferuje, są takie same jak poprzednie.

Jeśli przesuniemy palcem po Wi-Fi Heatmap, zobaczymy, że adres MAC pojawi się obok lokalnego adresu IP, który aktualnie posiadamy. Również w czerwonym polu znajdują się dwie opcje, które omówimy poniżej.

Jeśli klikniemy Połączenie Wi-Fi, to wszystko przeanalizuje nas za pomocą wykresu Twojej sytuacji w czasie rzeczywistym.

Tutaj widać, że czas odpowiedzi routera Wifi wynosi 1ms. Jak widać, wyniki te odzwierciedlają ping w naszym portalu routera 192.168.1.1.

Drugi test to połączenie internetowe a z wykresem w czasie rzeczywistym pokaże nam, że czas odpowiedzi wynosi 6 ms. Robi to również, przypinając adres IP 8.8.8.8, który jest jednym z serwerów DNS Google.

Teraz do nas należy stworzenie map termicznych, do których będziemy potrzebować dotykać oraz Utwórz mapę termiczną ten

W tym przypadku WiFi Heatmap zaoferuje nam trzy opcje.

W tym przypadku zajmiemy się dwoma pierwszymi, ponieważ trzecia rzeczywistość rozszerzona prowadzi nas do pobrania aplikacji do pracy w rzeczywistości rozszerzonej.

Dlatego klikniemy Wnętrza, która obejmuje pracę z projektami wnętrz i tutaj omówimy dwie opcje.

pierwszy Wybierz plan piętra pozwoli nam stworzyć nasz projekt na podstawie tego, co mieliśmy przed użyciem jpg i innych typów. Z drugą opcją Narysuj plan piętra, ty przeciągnij swoje od początku.

Na koniec, aby zakończyć mapę termiczną WiFi, mamy na wolnym powietrzu odzwierciedlać stan naszej sieci w Mapach Google.

Podajemy przycisk, który wskazałem poniżej, a gdy naciśniemy powyżej, pokaże nam, gdzie jest nasza sieć i otaczające drogi. Jak widać, ta aplikacja jest bardzo kompletna i pozwoli nam w prosty sposób tworzyć mapy cieplne WiFi.

Dodaj komentarz