Dlaczego mój komputer nie rozpoznaje całej zainstalowanej pamięci RAM? Tutaj wyjaśniamy ci to

Zastanawiasz się dlaczego mój komputer nie rozpoznaje całej zainstalowanej pamięci RAM? Tutaj wyjaśniamy ci to prosty, ale szczegółowy sposób.

Twój system operacyjny jest 32-bitowy

Głównym powodem, dla którego nie wyświetla całej pamięci RAM, jest zainstalowany 32-bitowy system operacyjny. Pamiętaj, że 32-bitowe systemy operacyjne są ograniczona do 4 GB RAM ten

Obecnie 4 GB dla komputerów stacjonarnych to minimalny standard dla podstawowych zadań. Innymi słowy, bardzo często można znaleźć komputery z 8 GB lub więcej pamięci RAM, 32-bitowy system operacyjny nie będzie w stanie wykorzystać tej ilości pamięci. To powiedziawszy, rozwiązaniem jest zainstalowanie 64-bitowego systemu operacyjnego.

W każdym razie, jeśli jesteś kompletnym początkującym, istnieją sposoby dowiedz się, czy Twój system operacyjny jest 32-bitowy czy 64-bitowy ten Oczywiście bardzo ważne jest, aby o tym pamiętać, ponieważ jeśli masz 32-bitowy system operacyjny, nie będziesz w stanie korzystać z więcej niż 4 GB pamięci RAM.

Niektóre aplikacje/urządzenia wykorzystują pamięć

System Windows stale informuje, że nie można użyć określonej ilości pamięci RAM. W większości przypadków jest to logiczne wytłumaczenie i często jest to spowodowane nim inne urządzenia, z których korzystają BARAN.

Najwyraźniejszym tego przykładem są niewątpliwie systemy, w których nie ma zainstalowanej specjalnej karty graficznej. W tych systemach jest to najczęstsze pamięć TŁOK NURNIKOWY używany jako pamięć wideo ten

W takich przypadkach część pamięci RAM nie będzie dostępna, ponieważ jest przeznaczona na funkcje wideo komputera. Dlatego jeśli masz komputer bez dedykowanej karty graficznej, prawdopodobnie dlatego nie cała pamięć RAM jest wyświetlana jako przydatna. Oczywiście rozwiązaniem tego problemu jest zakup specjalnej karty graficznej.

Skonfiguruj opcje rozruchu

Chociaż rzadko, możliwe jest, że Twój komputer nie jest poprawnie skonfigurowany i dlatego nie można użyć całej pamięci RAM ten W wielu przypadkach jest to spowodowane nieprawidłowymi opcjami i ustawieniami systemu rozruchowego. Na szczęście łatwo to sprawdzić i naprawić.

  • Aby rozwiązać ten problem, wystarczy otworzyć narzędzie ” występować ”. Możesz uzyskać dostęp to narzędzie popycha Okna + R kombinacja klawiszy ten
  • Gdy na ekranie pojawi się „Uruchom”, musisz wpisać w polu tekstowym: msconfig Następnie kliknij przycisk „OK”.
  • Otworzy się nowe okno z instalatorem startowym systemu Windows. Tutaj musisz kliknąć zakładkę ” Demarer ”.
  • Odnaleźć ” Wybory postęp „I naciśnij to.
  • Po prawej stronie zobaczysz opcję ” Ilość maksymalna pamięć ”. Ta opcja musi być wyłączona, aby system wykorzystywał całą pamięć RAM komputera.
  • Wprowadź odpowiednie ustawienia i kliknij „ W PORZĄDKU „W obu oknach.

Urządzenie nie jest prawidłowo podłączone lub jest uszkodzone

Innym powodem, dla którego nie wyświetla się cała pamięć RAM, jest to, że jeden z dysków nie działa poprawnie. Możemy zrobić kilka sprawdzeń, ale najłatwiej jest to.

Zakładając, że masz osiem pamięci RAM w dwóch jednostkach, jeśli sprawdzisz, że komputer wyświetla tylko 4 GB, jest bardzo prawdopodobne jedna z sekcji nie działa ten Możesz to sprawdzić uruchom BIOS komputera gdzie pojawi się, jeśli pamięć RAM jest uruchomiona.

W każdym razie możliwe jest również, że twoja pamięć RAM zostanie uszkodzona. Na szczęście są na to sposoby dowiedz się, czy pamięć RAM nie działa ten W każdym razie wykonanie tego testu nie zaszkodzi.

Wreszcie, jeśli okaże się, że pamięć RAM jest uszkodzona, możesz jej potrzebować zainstaluj pamięć RAM na swoim komputerze ten Pamiętaj jednak, że jest to bardzo mało prawdopodobne, więc nie martw się i sprawdź z wyprzedzeniem wszystkie informacje, które się pojawią.

Dodaj komentarz