czym są tego typu sieci i czym się różnią

Sieci bezprzewodowe, coraz bardziej obecne

Faktem jest, że coraz częściej łączymy się z Internetem za pośrednictwem sieci bezprzewodowe ten Rozwój urządzeń mobilnych odegrał fundamentalną rolę. To sprawiło, że konieczne było posiadanie prawdziwych opcji, które umożliwiają nam płynną i stabilną nawigację.

Pamiętaj, że nie wszystkie sieci bezprzewodowe są przeznaczone dla tego samego typu użytkownika. Każda grupa może mieć inne potrzeby. Router Wi-Fi w prywatnym domu to nie to samo, co znacznie bardziej wyrafinowany bezprzewodowy system dostarczania w centrum handlowym.

Grupy, z którymi kojarzymy się na co dzień, są bardzo różne. Komputery, telefony komórkowe, połączone obiekty… Na przykład duże centrum handlowe nie ma tego samego rodzaju sieci, co prywatny dom. Nie jest to również sieć, którą gmina może stworzyć w celu zapewnienia bezprzewodowego połączenia z różnymi miejscami i przestrzeniami publicznymi, takimi jak parki, biblioteki itp.

W tym sensie możemy powiedzieć, że istnieje różne rodzaje sieci bezprzewodowych z inną terminologią. Z tego powodu chcieliśmy wspomnieć o dwóch z nich w tym artykule. Wyjaśniamy, czym są WMAN i WWAN. Wyjaśnimy ich znaczenie i zastosowanie. Czasami mogą się mylić, chociaż zobaczymy, że są różne.

Co to jest WMAN?

Kiedy mówimy o WMAN, mamy na myśli rodzaj sieci bezprzewodowej, która jest w nim zainstalowana obszar Metropolitalny ten Oznacza to, że celem w tym przypadku jest stworzenie różnych połączeń bezprzewodowych w tej przestrzeni. Oznacza to, że będą miały zasięg kilkudziesięciu kilometrów. Jest, jak można sobie wyobrazić, znacznie bardziej skomplikowana niż zwykła sieć Wi-Fi w domu lub w centrum handlowym.

Ten rodzaj sieci pozwala uniknąć dużej ilości okablowania. Możemy po prostu połączyć się bezprzewodowo, oszczędzając koszty. Zastosowania fale radiowe lub światło podczerwone do przesyłania danych. W rezultacie, jak wspomniano, ma znacznie szerszy zasięg działania niż zwykła sieć WLAN.

Gdzie możemy zobaczyć przykładowy WMAN? Jak już wspomniano, służy do łączenia różnych linków w określonym obszarze. Na przykład można go znaleźć pod adresem Kampus gdzie są różne połączone budynki. Również w dużych firmach, gdzie mają różne działy w tej samej dziedzinie.

Zasadniczo łączy ze sobą sieci WLAN, a tym samym rozszerza zakres działalności. Może być stosowany nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak odległe zakątki gminy, tereny wiejskie itp.

Co to jest sieć WWAN?

Z drugiej strony mamy WWAN. Jego akronim oznacza bezprzewodową sieć rozległą. W tym przypadku mamy do czynienia z sieciami bezprzewodowymi, które mogą objąć większy obszar. Zasadniczo mamy do czynienia z własnymi sieciami urządzenia mobilne posługiwać się ten Możemy się połączyć niemal z każdego miejsca, o ile jest w zasięgu.

Można powiedzieć, że 2G, 3G, 4G i 5G są częścią tego typu sieci. Może ostatecznie pokryć duży obszar. Wykorzystują różne węzły, które można zainstalować w wysokich budynkach, wieżach itp. W ten sposób z łatwością obsłużą całe miasto i duże obszary. Jest to niewątpliwie bardzo ważny rodzaj sieci i istnieje dzisiaj, ponieważ mamy dużą dostępność do korzystania z Internetu.

Ten rodzaj sieci pozwala również na jednoczesne podłączenie dużej liczby użytkowników. Każda komórka, każdy blok umożliwia jednoczesne dostarczenie połączenia do określonej liczby klientów. Jest to coś, co istnieje również na przykład w sieci WLAN, tylko w tym przypadku liczba jest znacznie wyższa. Dlatego czasami w dużych tłumach widzimy, że połączenie jest wolniejsze lub występują problemy.

Krótko mówiąc, WMAN i WWAN to dwa typy sieci, które mogą obejmować duże obszary. Jak widzieliśmy, istnieją różnice między tymi dwoma terminami, a także ich użycie. Są to dwa terminy, które czasami są mylone, ale widzieliśmy, że istnieją różnice. W pierwszym przypadku ogranicza się do tego samego obszaru metropolitalnego, w drugim może obejmować znacznie większe obszary. Są one częścią wszystkich dostępnych obecnie opcji połączeń internetowych. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne, ponieważ za każdym razem mamy coraz więcej urządzeń podłączonych do sieci.

Dodaj komentarz