Czym one są, do czego służą i jakie są sieci komputerowe?

W tym artykule wyjaśnimy czym są sieci komputerowe i do czego służą ten Poniżej pokażemy, jak można sklasyfikować te sieci.

Czym są sieci komputerowe?

Jest również nazywany Śieć komputerowa , to połączenie nieograniczonej liczby urządzeń za pośrednictwem fizycznego nośnika. Sposób, w jaki działają, nie różni się zbytnio od innych procesów komunikacyjnych.

Istnieje w swojej najbardziej podstawowej formie nadawca, odbiorca, wiadomość, środki, za pomocą których wiadomość jest przekazywana i sekwencja kodów lub protokołów używanych do jej zrozumienia.

Duża różnica polega na tym, że nadawcą i odbiorcą są komputery, a cały proces odbywa się cyfrowo. Chociaż możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, sieci komputerowe istnieją w prawie każdym aspekcie naszego życia. Wreszcie, bardzo ważne jest, aby nie mylić typów sieci z ważne usługi sieciowe, które istnieją Obecnie.

Jaki jest cel sieci komputerowych?

Te linki są używane do udostępnianie informacji między wieloma urządzeniami. W praktyce, gdy do sieci podłączonych jest wiele komputerów, komunikacja między nimi nawiązywana jest bez użycia dodatkowych urządzeń, takich jak klucze USB.

Jakie są rodzaje sieci komputerowych?

Sieci komputerowe można klasyfikować według wielu odmian, takich jak m.in. ich połączenie, topologia, stopień rozproszenia. W tym artykule skupimy się jednak na jednej z najczęstszych klasyfikacji: in w zależności od jego szerokości lub szerokości ten

Sieć osobista (PAN)

Połączenia te mają bardzo ograniczoną przepustowość i niską szybkość transmisji danych. Służy do komunikacji urządzeń oddzielony od kilka metrów ten Z tego powodu nie mogą łączyć urządzeń znajdujących się w różnych pomieszczeniach lub budynkach. Ma wariant bezprzewodowy o nazwie Wireless Personal Area Network (WPAN).

Ze względu na swoje właściwości główne zastosowanie PAN i WPAN skupia się na domu i codziennym otoczeniu. Na przykład, gdy podłączamy głośniki bezprzewodowe do komputera lub SmartWatch do telefonu komórkowego, jesteśmy w obecności WPAN. W tym innym artykule pokażemy Ci jak skonfigurować sieć WPAN ten

Sieć lokalna (LAN) – Sieć lokalna

Sieci LAN umożliwiają połączenia między 2 lub więcej komputerami. W zależności od pojemności komponentów tworzących połączenie, Sieci LAN mogą mieć zasięg kilka kilometrów , z szybkością transmisji danych do 1 Mbit/s. Dlatego te połączenia są bardzo powszechne w domach, instytucjach publicznych, małych firmach i instytucjach edukacyjnych.

Bezprzewodowa sieć lokalna (WLAN) to bezprzewodowa sieć lokalna. Pozwalają integracja wielu urządzeń w wygodny i regularny sposób. Typowym przykładem są biura, w których sieć ta służy do łączenia ze sobą wielu komputerów i łatwego przesyłania plików z jednego komputera na drugi bez użycia dysku zewnętrznego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sieci lokalnej, proponujemy: kliknij ici ten

Metropolitan Area Network (MAN) – Metropolitan Network

Sieć MAN łączy wiele sieci LAN w jedną w pobliżu obszaru geograficznego ten Ogólnie rzecz biorąc, firmy operacyjne to te, które posiadają infrastrukturę niezbędną do uzyskania interfejsu.

Jednak odległość może mieć wpływ na szybkość połączenia. Z tego powodu kable z włókna szklanego są często używane w celu maksymalizacji wydajności przesyłania danych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu sieci metropolitalnej, kliknij ici ten

Z drugiej strony jego wariant bezprzewodowy, Wireless Metropolitan Area Network (WMAN), jest szeroko stosowany do zapewnienia: stabilne i wydajne połączenie internetowe w populacjach, które nie posiadają niezbędnej infrastruktury.

Sieć rozległa (WAN) — sieć rozległa

Sieci WAN mają znacznie większy zasięg, ponieważ obejmują obszar wiele krajów lub kontynentów ten Z tego powodu w zasadzie liczba sieci lokalnych (LAN), które można podłączyć do sieci WAN, jest nieograniczona.

Ze względu na swoją wielkość sieci WAN zwykle należą do określonej firmy lub organizacji, która oferuje swoją infrastrukturę innym firmom. Te z kolei pełnią rolę dostawców Internetu (m.in Vodafone ) KTÓRY oferują połączenie z firmami i domami.

Global Computers Network (GAN) – globalna sieć obliczeniowa

Jest to globalna sieć sieci, czyli tzw. Sam Internet ten Nie jest to jednak połączenie indywidualne, ponieważ firmy w wielu krajach mają również własną sieć serwerów.

Dodaj komentarz