Czym jest serwer VPS w hostingu i co nam przyniesie

Co to jest serwer VPS?

Wielu z was będzie się zastanawiać co to jest serwer VPS W ponieważ to jest oraz czym różni się od serwera dedykowanego ten Postaramy się to wyjaśnić w bardzo łatwy do zrozumienia sposób. Serwer VPS to serwer wirtualny znajdujący się na serwerze fizycznym (w rzeczywistości każdy serwer znajduje się na serwerze fizycznym, nawet w popularnej „chmurze”), ale w przeciwieństwie do Serwer w chmurze w hostingu , tego typu serwery są gorsze niż serwery w chmurze z następujących powodów.

Chociaż serwer VPS i chmura mogą wyglądać podobnie, ponieważ oba są zwirtualizowane na prawdziwym serwerze fizycznym, w rzeczywistości są bardzo różne. Serwery VPS narodziły się około 2001 roku, kiedy niektóre firmy hostingowe zaczęły oferować maszyny wirtualne wykorzystujące technologię FreeBSD, LinuxVserver i OpenVZ ten Zasadniczo oferują umieszczenie kilku maszyn wirtualnych o mniej wydajnych konfiguracjach na bardzo wydajnym serwerze fizycznym, tj. jeden serwer oferuje serwery o mniejszej pojemności przy użyciu fizycznego komputera. Kiedy klient go angażuje, uzyskuje dane dostępowe do jednego z tych wirtualnych serwerów.

Klient sam musi skonfigurować własny serwer od początku, w tym system operacyjny, który chce, chociaż dostawcy VPS znacznie ułatwiają to zadanie, ponieważ w konsoli administratora możemy wybrać, z którego systemu korzystać. Do poprawnej konfiguracji wszystkiego wymagana jest jednak wiedza z zakresu zarządzania systemami.

Rozwiązanie VPS jest pośrednim krokiem pomiędzy standardowym hostingiem współdzielonym, gdzie nie ma dostępnej dedykowanej przestrzeni serwerowej, a serwerem dedykowanym, gdzie będziemy mieli cały serwer dla siebie i naszej pracy. VPS jest zwykle wybierany dla witryn o średnim ruchu, ale jest lepszy od wspólnych planów hostingowych.

Różnice między VPS a hostingiem w chmurze

  • Serwer VPS nie toleruje błędów ponieważ znajduje się na jednym serwerze fizycznym, natomiast chmura jest odporna na awarie, ponieważ znajduje się na różnych serwerach fizycznych.
  • Serwer VPS nie może zagwarantować korzystania z niektórych zasobów na ze względu na technologię, której używa. Z drugiej strony serwer w chmurze mógłby zagwarantować, z czego skorzysta wynajęty klient.
  • To ostatnie prowadzi nas do tego a Płacisz serwerowi w chmurze za to, co faktycznie zużywasz a serwer VPS nie.
  • Na serwerze VPS, gdy zasoby są wyczerpane, serwer może nawet się zawiesić, chociaż spowolnienie jest najbardziej normalne zarówno dla Ciebie, jak i innych klientów na tym samym serwerze fizycznym. Jeśli jest odpowiednio ukształtowany i dopasowany, tak się nie powinno.
  • Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów Serwery w chmurze są droższe niż VPS : Serwery hostingowe VPS pobierają stałą cenę co miesiąc, ale serwery Cloud będą naliczane na podstawie zużycie zasobów, które wytwarzasz.
  • Serwer Cloud może modyfikować z konsoli wszystkie zasoby serwera, tj. dyski twarde, rdzenie procesorów, ilość pamięci RAM itp. Z drugiej strony serwer VPS nie może nic zmienić, jeśli chcesz coś zmienić, musisz chwilę poczekać, aby mógł „zmienić” dostarczony sprzęt.

Wreszcie, VPS i Cloud nie wykluczają się wzajemnie, co oznacza, że ​​hosty mogą zdecydować się na „umieszczenie” VPS w infrastrukturze Cloud, a nie tylko na pojedynczym serwerze fizycznym. Dzięki temu uświadamiamy sobie, że nawet nie zauważamy, czy na danym serwerze występuje problem sprzętowy, bo wszystko będzie idealnie odwzorowane w klastrze serwerów.

Jakie funkcje mają serwery VPS, które można znaleźć?

Gdy przyjrzymy się głównym różnicom między tymi dwoma typami serwerów wirtualnych, zobaczymy, jakie są cechy tych serwerów VPS, o których mówiliśmy. Bardzo interesującym aspektem są projekty, które możemy wykonać z tymi VPS, ponieważ ich ceny są ogólnie bardzo konkurencyjne.

gościnność

Główną różnicą w zwykłym serwerze hostingowym jest to, że serwery VPS oferują więcej miejsca do przechowywania i z reguły transfer danych jest zwykle nieograniczony. Idealnie nadaje się do skonfigurowania serwera WWW, serwera bazy danych i bardzo łatwego dostępu do witryny.

Monitorowanie 24 × 7

Ten typ serwera VPS zapewnia kontrolę ze strony personelu hostingowego oraz narzędzia dostarczane klientowi do monitorowania i kontroli systemu 24/7. Zwykle mamy konsolę, z której możemy zobaczyć, czy jest awaria w VPS i jeśli jest awaria sprzętu, naprawią ją.

Utworzyć kopię zapasową

Będąc serwerem wirtualnym, hosting tworzy i zabezpiecza zaszyfrowane kopie zapasowe. Oczywiście zalecamy również wykonanie lokalnej kopii całej zawartości na serwerze VPS. Innym ważnym aspektem jest to, że normalnie w VPS mamy dyski w RAID, więc jeśli jeden dysk ulegnie awarii, cały system będzie działał poprawnie, a dane nie zostaną utracone.

Utrzymanie

Podobnie jak dedykowany serwer hostingowy, serwery VPS są również chronione przez hosting. Jedną z wad serwera w chmurze jest to, że gdy na serwerze przeprowadzana jest konserwacja, witryna może przestać działać podczas tej konserwacji. Serwery w chmurze mają nadmiar dysków, procesorów, pamięci RAM i sieci, dzięki czemu zakłócenia pozostają niezauważone.

Jak widać, dzięki VPS będziemy mieli pełną kontrolę nad serwerem, z odpowiednimi zasobami, które posiadamy (i przypisujemy) od nas. VPS to idealne rozwiązanie dla każdego użytkownika, który chce zrealizować projekt bardziej kompletny niż zwykły hosting współdzielony. A musimy też pamiętać, że będziemy mieli zagwarantowane zasoby, których nie udostępnimy innym użytkownikom.

Na koniec zawsze polecamy wybierz SSD VPS Oznacza to, że nie będzie używał dysków twardych, ale użyje pamięci półprzewodnikowej. Zapewni nam to lepszą ogólną wydajność systemu, a co najważniejsze, jeśli planujesz używać go do hostingu, zauważysz różnicę. Minusem jest to, że będziesz mieć mniej miejsca w porównaniu do VPS z dyskami twardymi (ta sama cena), więc w zależności od tego, jak go używasz, będziesz musiał zobaczyć, co działa najlepiej.

Dodaj komentarz