Czym jest Plesk i jak go zainstalować na serwerze

Co oferuje Plesk

To normalne, że każdy host internetowy Cię przyniesie panel zarządzania zainstalowany. Pozwala nam to zarządzać treścią, wprowadzać zmiany i, w skrócie, modyfikować aspekty naszej witryny. Czasami ta tabela może być bardzo prosta, a użytkownicy szukają czegoś bardziej wszechstronnego.

Ciekawym wyborem jest Plesk ten Posiada szeroką gamę funkcji, z których możemy skorzystać. Zobaczymy, jakie najważniejsze punkty oferuje w zakresie domen, e-maili oraz konfiguracji serwera.

Obszary

Z Pleski będziemy mogli mieć różne funkcje dla lepiej zarządzać naszymi sektorami w prosty i graficzny sposób. Możemy tworzyć przekierowania, instalować certyfikaty SSL w celu zapewnienia większej niezawodności strony, włączać obsługę niektórych technologii, takich jak Python czy Perl…

Pozwala nam również łatwo tworzyć konta FTP, zarządzać dostępem SSH, konfigurować DNS, chronić katalogi hasłem czy tworzyć kopie zapasowe. Wszystko to można zrobić z większością paneli zarządzających tego typu, ale z Pleskiem wszystko jest bardziej widoczne i prostsze.

Pozwala nawet uzyskać statystyki użytkowania, ograniczyć zasoby przepustowości, migrować domeny i zainstalować aplikacje WordPress, Joomla lub Drupal, które są obecnie jednymi z najpopularniejszych menedżerów treści.

e-mail

Plesk również pozwala zarządzanie pocztą e-mail i wszystko, co obejmuje tę ważną usługę dla naszej witryny. Umożliwia tworzenie kont i zarządzanie nimi, generowanie autoresponderów, ograniczanie ruchu przychodzącego i wychodzącego oraz generowanie przekierowań.

Możemy również poprawić bezpieczeństwo poczty, dzięki opcjom, które można skonfigurować tak, aby uniknąć spamu, ochrony antywirusowej czy sygnatur. Z łatwością możemy nimi wszystkimi zarządzać z Twojego panelu.

Ustawienia serwera

Innym aspektem, o którym należy pamiętać, jest to, że z Plesk będziemy mogli wykonać pewne konfiguracje i działania bezpośrednio z serwer ten Pozwala nam na restart lub zamknięcie serwera lub dowolnego komponentu, ograniczenie dostępu, zarządzanie adresami, tworzenie kopii zapasowych dla usługi…

Możemy również zarządzać ruchami i transferami, zmieniać datę lub wykonać dowolną konfigurację Apache lub PHP.

Jak zainstalować Plesk

Na naszych serwerach możemy zainstalować Plesk na różnych systemach operacyjnych. Możemy go skonfigurować zarówno na komputerze z systemem Linux, jak i Windows. Oba systemy operacyjne będą kompatybilne i będziemy mogli korzystać z wyżej wymienionych opcji.

Przede wszystkim mamy możliwość zainstalowania Pleska Serwer Linux ten Możemy skorzystać z instalacji jednym kliknięciem, jak wyjaśniają nam ze swoich oficjalna strona ten To najłatwiejszy i najszybszy proces.

Musimy upewnić się, że serwer, którego używamy, jest kompatybilny z Plesk, a później możemy uzyskać dostęp do serwera przez SSH, z użytkownikiem root i niezbędnymi danymi uwierzytelniającymi. Musisz wykonać następujące polecenie:

# sh <(curl https://autoinstall.plesk.com/one-click-installer || wget -O-https: //autoinstall.plesk.com/one-click-installer)

Proces instalacji rozpocznie się automatycznie, co może zająć ponad pół godziny. Instalator doda najnowszą dostępną wersję ze wszystkimi nowymi funkcjami i poprawkami, które mogą istnieć.

Po poprawnym zainstalowaniu następnym krokiem będzie wprowadzenie adresu URL zgodnego z adresem serwera. Zobaczymy pole do wpisania nazwy użytkownika i hasła. Na przykład adres URL to: webpage.com:8443.

Na wypadek, gdyby Serwer Windows, musimy uzyskać dostęp do serwera przez RDP, zdalny kompresor i zainstaluj plik i uruchom wiersz polecenia. Musimy zmienić katalog, w którym zapisaliśmy plik i uruchomić polecenie:

plesk-installer.exe –select-product-id = panel –select-release-latest –install-type = zalecane

Aby mieć dostęp po zainstalowaniu, musimy zrobić to samo, co w systemie Linux. Wejdź na paginaweb.com:8443 (lub odpowiedni adres) i wprowadź odpowiednie dane osobowe wraz z nazwą użytkownika i hasłem.

Dodaj komentarz