Czym jest CAN, do czego służy i jak działa?

Przez historię sieci komputerowe poprawiły ich różne typy ten Zapewnia wiele korzyści dla nowoczesnego stylu życia. Biorąc pod uwagę liczbę istniejących sieci, każda ma określoną funkcję, ale Czym jest CAN, do czego służy i jak działa? W tym artykule znajdziesz odpowiedź.

Co to jest CAN?

Sieć CAN lub sieć kampus (Campus Area Network) to sieć LAN, która rozciąga się na określony obszar lub lokalizację geograficzną. Jest kodowany lub programowany przy użyciu różnych protokołów, w których występuje tzw. „Seria Broadcast”.

Obszar, w którym ta sieć jest zakodowana, jest większy niż a lokalna sieć ale mniejsze niż większe sieci, takie jak metro. Ponadto składniki takie jak m.in. okablowanie, routery, przełączniki. Ten CAN jest również nazywany typem sieć multipleksowa. Oznacza to, że unika się połączeń punkt-punkt, z wyjątkiem haczyków, co zmniejsza zużycie okablowania.

Jaki jest pożytek z tej sieci uniwersyteckiej?

Ten CAN jest używany do wielu rzeczy, ale jego głównym zastosowaniem jest: Pozostawanie w kontakcie w różnych budynkach na określonym obszarze, które mogą rozciągać się nawet do kilku kilometrów od siebie i od serwera hosta, w zależności od tego, do czego jest używany.

Ta sieć sprawia, że ​​jest to możliwe solidny system pod względem spójności danych, co gwarantuje lepszą jakość w przekazywaniu informacji i co można łatwo zrobić zdalnie. Ponadto istnieje kilka zalet korzystania z tego typu sieci, takich jak:

  1. Większa elastyczność w konfiguracji, połączeniach i specjalnych uprawnieniach administratora.
  2. System multimastera.
  3. Gwarantowana szybka reakcja w przypadku opóźnień.

Dzięki tym zaletom możemy mieć lepiej administracja powiatowa dla których ta sieć została stworzona. Ułatwia to szybkie naprawianie błędów, a także zwiększoną obsługę serwera.

Jak działa sieć CAN?

Sieć CAN, jak już wspomniano, jest głównie używane zachować kombinację różnych typów budynków. Ta cecha sprawia, że ​​jest bardzo przydatny w miejscach takich jak: uniwersytety, bazy wojskowe, ośrodki medyczne, urzędy państwowe m.in., gdzie jego zastosowanie jest zróżnicowane.

Sposób jego wykorzystania obejmuje popularne technologie, takie jak FDDI i Gigabyte Ethernet oraz skuteczne osiąganie komunikacji i przesyłania informacji. La zalecana łączność stworzenie tej sieci to światłowód biorąc pod uwagę fakt który obejmuje różne typy ten

Dodatkowe informacje o sieci CAN

Chociaż brzmi to niewiarygodnie; Planowanie, przetwarzanie i korzystanie z Internetu staje się coraz bardziej zaawansowane. Z tego powodu sieć CAN przeszła modyfikacje doskonale przystosowane do: różne zadania i aplikacje ten Na przykład:

  • Sieć kontenerów i używać na kolei , pociągów czy tramwajów, umożliwia aktywację hamulców, drzwi, alarmów i wielu innych funkcji.
  • Taniec strefy zdrowia, Sieć ta jest bardzo przydatnym narzędziem np. w laboratoriach, które umożliwia połączenie między maszynami badawczymi a komputerami, a także w salach operacyjnych, pracowniach RTG, a nawet łóżkach pacjentów.
  • BUS korzysta z tej sieci. Jest to adaptacja systemu sieci CAN dla serwisów samochodowych. Pozwala to na pełną diagnostykę pojazdu oraz cyfrowy podgląd ewentualnych usterek. W tym obszarze sieć CAN jest bardzo zaawansowana, przekraczając oczekiwania wielu osób.

Jak widzieliśmy w tym artykule, Sieć CAN to najlepsza opcja do tworzenia połączeń w określonym obszarze lub strefie, a dzięki jej działaniu możesz mieć lepsze zarządzanie i kontrolę w tej strefie. Więc jeśli masz firmę lub chcesz korzystać z tej sieci gdzie indziej, te informacje ci pomogą.

Dodaj komentarz