Czy pogoda może wpływać na prędkość Wi-Fi?

Zanim zaczniemy, przedstawimy krótkie wprowadzenie do obecnych sieci Wi-Fi, obsługiwanych przez nie prędkości i rzeczy, które mogą spowolnić naszą sieć Wi-Fi.

Wprowadzenie do sieci Wi-Fi, pasm, prędkości i nie tylko

Obecnie w naszych sieciach domowych nasz router odpowiada za zapewnienie połączenia z Internetem i skonfigurowanie sieci Wi-Fi. Sprzęt, którego używamy, jest nadal dostarczany przez dostawcę usług internetowych. Obecnie zdecydowana większość dostarczanych przez nich routerów to jednocześnie routery dwuzakresowe, chyba że wynajmujemy ADSL, który jest wtedy jednopasmowy.

W tym sensie nasz router zaoferuje nam:

  1. Sieć Wi-Fi 2,4 GHz wykorzystuje pasmo częstotliwości, z którego korzystamy od lat, więc nie będziemy mieć problemów z kompatybilnością z naszymi urządzeniami.
  2. Kolejna sieć Wi-Fi 5GHz, chociaż większość urządzeń obsługuje tę przepustowość, możliwe jest, że jeśli twoja karta sieciowa jest zbyt stara, nie będzie w stanie połączyć się z tą przepustowością.

Przykładem routera dwuzakresowego jest HGU dystrybuowany przez Movistar.

W sprawie sieć WiFi 2,4 GHz, możemy wyciągnąć dwa wnioski:

  1. Jego największą zaletą jest to, że sygnał dociera dalej.
  2. Ich prędkości połączenia są znacznie poniżej 5 GHz.

W sprawie Sieci Wi-Fi 5 GHz, które zaoferuj nam:

  1. Większa prędkość w porównaniu do sieci 2,4 GHz.
  2. Minusem jest to, że radzą sobie na krótszych dystansach i przeszkodach.

Obecnie korzystając ze standardu Wi-Fi 5, znanego również jako Wi-Fi AC, standard ten pozwala nam osiągnąć prędkość do 433 Mb/s na strumień danych, więc jeśli nasz router ma cztery anteny, bez problemu moglibyśmy osiągnąć nawet 1733 Mb/s, chociaż rzeczywista wydajność wynosi około połowy.

Omówimy teraz pokrótce czynniki, które mogą negatywnie wpłynąć na rozprzestrzenianie się WiFi. Jednym z nich jest wybór lokalizacji naszego routera. W tym sensie musimy umieścić go na otwartej przestrzeni o minimalnej wysokości półtora metra. Jako RedesZone nie zalecamy umieszczania go w szufladach, w pomieszczeniach lub na podłodze. Drugi punkt to przeszkody architektoniczne, które należy pokonać. W ten sposób im więcej ścian musisz przejść i im są grubsze, tym gorsze będzie twoje WiFi. Pomocny może być również dobry wybór kanałów Wi-Fi.

Jeśli dodamy do tego wpływ pogody na prędkość Wi-Fi, sytuacja może się jeszcze pogorszyć, zwłaszcza jeśli nasz router zostanie zgubiony.

Jak pogoda wpływa na prędkość Wi-Fi i sieci komórkowych za granicą

Bez wątpienia stan pogody Tutaj bardziej wpływa na pogodę dzięki prędkości Wi-Fi jest πλουί ten Wcześniej rozmawialiśmy o pasmach iw tym sensie moglibyśmy mówić o sieciach bezprzewodowych 2,4 GHz.

W społecznościach, w których zainstalowano Wi-Fi do użytku za granicą, wyniki można docenić. Dlatego w deszczowe dni możemy powiedzieć, że ma to negatywny wpływ na siłę sygnału tej sieci społecznościowej WiFi. Wyjaśnienie jest takie, że kropelki wody pochłaniają tę częstotliwość radiową i częściowo blokują sygnał. Deszcz w tym kierunku zakłóca transmisję sygnału Wi-Fi, jednak takie aspekty jak odległość mają większy wpływ. Jeśli masz połączenie internetowe Wi-Fi od operatora WISP, być może zauważyłeś, że w deszczowe dni lub przy złej pogodzie połączenie internetowe może być wolniejsze.

o radujcie się, to będzie zależeć od jego wielkości i intensywności. Grad odbija więcej promieniowania niż kropla wody. Ponieważ jednak spadają mniej, sytuacja będzie zależeć od tego, jak bardzo spadają. Jednak bardzo prawdopodobne są przerwy w sieciach komórkowych lub WiFi.

O wyjście , wytwarza cząstki, które poruszają się z dużymi prędkościami, ale nie mają wystarczającego ładunku lub prędkości, aby wytworzyć pola magnetyczne. Możemy więc powiedzieć, że nie ma to wpływu na połączenie Wi-Fi ani mobilne. Jedynym wyjątkiem jest to, że obracasz antenami, ale są one zaprojektowane i ustawione w taki sposób, aby tak się nie stało.

Jeśli odwołujemy się śnieg Zasadniczo, ze względu na niską gęstość i ilość, będzie miał niewielki wpływ na nasze zewnętrzne i mobilne sieci WiFi. Dzieje się tak, ponieważ płatki śniegu są mniej gęste niż mokra woda. Jedynie w przypadku obfitych i obfitych opadów śniegu mogą osłabiać sygnał, czyli w skrajnych przypadkach ten

Kolejnym klasycznym zjawiskiem pogodowym jest burze co może powodować zakłócenia. Ponadto piorun emituje fale, które mogą przerywać sygnał, a energia statyczna chmur może wpływać na burzę.

Mamy też mgła i możemy powiedzieć, że są to maleńkie kropelki kołyszącej się wody, które nie będą miały większego wpływu na naszą komunikację, choć logicznie rzecz biorąc, jeśli jest bardzo gęsta mgła, może to wpłynąć na Wi – Wireless Fi i sieci komórkowe.

Temperatura i inne zjawiska klimatyczne wpływające na wewnętrzne WiFi

Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić, jak pogoda wpływa na szybkość Twojego wewnętrznego Wi-Fi. W pewnym sensie można powiedzieć, że na router Wi-Fi w twoim biurze lub domu generalnie nie ma wpływu pogoda, z wyjątkiem rzadkich sytuacji, które omówimy poniżej.

Jednym z takich przypadków jest próba uzyskania odbioru WiFi poza biurem lub domem. Na przykład, jeśli jesteś w garażu lub ogrodzie i masz dostęp do Wi-Fi z domu. W tym sensie możemy zobaczyć, jak pogoda wpływa na prędkość Wi-Fi w taki sam sposób, w jaki wpływa na zewnątrz. Dlatego w tym sensie wspomniane wcześniej zjawiska pogodowe, takie jak deszcz, grad i burze, mogą zakłócić ten sygnał Wi-Fi, który odbieramy z zewnątrz.

Jeśli jednak występuje jakikolwiek efekt pogodowy, który wpływa na prędkość Wi-Fi w pomieszczeniach, jest to ustawiona temperatura mamy w naszych domach lub w naszych biurach. W tym sensie należy zauważyć, że gdy jest bardzo gorąco, sygnał WiFi nie ulega pogorszeniu. Problemem jest nagrzewanie się routerów i punktów dostępowych, które mamy w domu.

Jeśli nie wiesz, sprzęt elektroniczny jest przeznaczony do pracy w ograniczonym zakresie temperatur. Gdy ta temperatura zostanie przekroczona, dzieją się dwie rzeczy:

  1. Zmniejsza się prędkość Wi-Fi i wydajność komputera.
  2. Jeśli efekt jest bardzo długotrwały, powoduje uszkodzenie elementów elektronicznych i psuje się.

Krótko mówiąc, kiedy zespoły zaczynają pracować w 30° w naszym domu lub biurze, zaczynają cierpieć.

Dlatego jasne jest, że pogoda wpływa na prędkość Wi-Fi, a zwłaszcza na temperaturę w pomieszczeniu. Stopniowo nagrzewanie się elementów elektronicznych naszego sprzętu zbiera swoje żniwo. Właściwe umieszczenie routera, o którym mówiliśmy na początku, może złagodzić sytuację.

Dodaj komentarz