Czy ładowanie telefonu komórkowego jest dobre czy złe w nocy? – Mity i prawdy

Ładowanie telefonu komórkowego w nocy to zachowanie, o którym często słyszymy.

Zbyt często słyszymy rekomendacje od znajomych i krewnych, którzy mówią nam, że jeśli ładujemy smartfon przez całą noc, jego bateria zostanie uszkodzona.

Są też tacy, którzy twierdzą, że pozostawienie poruszającego się ładunku może spowodować zwarcie, a następnie pożar. Jest to jednak kolejna z wielu podobnych teorii lub przekonań Zagrożenia prawdopodobnie dla Stan technologii 5G.

Nawet w pewnym momencie zdecydowanie bałeś się pozostawić urządzenie podłączone na długi czas, gdy nie było to konieczne.

No te mity i nie tylko na ten temat nie są całkowicie bezpodstawne , bo jakiś czas temu większą uwagę trzeba było poświęcić procesowi ładowania telefonów.

Około pięć lub dziesięć lat temu baterie miały „efekt pamięci” ze względu na swój skład.

Ten stan spowodował, że ładuje się stale i szybko, nie pozostawiając go w stanie ładowność a lato utracone i użyteczne życie znacznie spadła.

Z biegiem czasu baterie puchły, konieczne jest podjęcie działań w celu: opróżnij baterię telefonu komórkowego.

Czy ładowanie telefonu komórkowego w nocy jest bezpieczne?

„Strach” przed ładowaniem telefonu w nocy polegał na tym, że gdy zasnęliśmy, zapomnieliśmy o nim lub nie spodziewaliśmy się go rozłączyć po naładowaniu.

Dzięki postępowi technologicznemu nie musimy się już martwić którejkolwiek z tych sytuacji. Ale nie myśl, że nie musisz już zwracać uwagi na telefon komórkowy podczas ładowania baterii.

Pewne jest to, że nie będziesz już miał dość strachu przed odebraniem sobie życia.

W każdym razie przedstawiamy tutaj wystarczająco dużo ciekawych i niezbędnych informacji, aby poznać stan naładowania i baterię smartfona, dzięki czemu można od razu rozwiać te mity, które nawiedzają nas jak duchy.

Naładuj telefon przez noc

Jak powiedzieliśmy wcześniej, ładuj telefon przez noc lub przez długi czas to nie jest ani dobre, ani złe ten

W tym sensie dzisiejsze akumulatory są wykonane z litowo-jonowego lub litowo-polimerowego, co całkowicie rozwiązuje problem utraty pojemności.

Z kolei są naprawdę przystosowane do tych nowych epok, są po prostu godne nowych metod przyspieszyć ładowanie baterii.

W rzeczywistości dzięki tej nowej kompozycji okazało się, że efekt pamięci też nie istnieje jest tak minimalny, że nie wpływa na użytkowanie codziennie mobilny.

Aby nie narażać się już na uszkodzenie baterii smartfona przez przeładowanie, istnieje sugerowany sposób uruchamiania okresów ładowania.

Jedną z rzeczy, które mogą trwale wpłynąć na pojemność ładowania akumulatora, jest: ładować lub pozostawiać telefon w „złych” temperaturach ten

Rzeczywiście, jeśli limit temperatury zostanie przekroczony między 0 ° a 35 ° podczas użytkowania i -20 ° i 45 ° podczas przechowywania, wpłynie to na baterię.

Te dane dotyczą głównie komputerów Apple. Chociaż jest podobny do innych urządzeń pod względem czasu ładowania, najlepiej jest ładować kilka razy.

Oznacza to wykonywanie cykli ładowania, które pozwolą jonom litu mieć wystarczającą ilość energii, aby pozostać w ciągłym ruchu. Zawsze dobrze jest wiedzieć czas ładowania baterii telefonu komórkowego.

Trudno, ale z zachowaniem procentu bateria od 40% do 80% pozwoli tym jonom chronić żywotność baterii.

Jeżeli tego limitu nie można dostosować, dopuszczalne jest również: nie pozwól, aby bateria spadła poniżej 15% obciążenia lub więcej niż 90%.

Dobrą wiadomością jest to, że po niektórych wydaniach iPhone , zoptymalizowana opcja ładowania jest zintegrowana. Pomoże to bardzo w utrzymaniu zdrowej baterii.

Jakość baterii

Z poziomu ustawień lub panelu regulacji możemy obserwować jakość baterii i sprawdzać jej poziom.

Bezpośrednio do ” bateria „i do” Stan baterii ”. Tutaj będziemy mogli poznać stan zdrowia, pokaże nam nawet procent pojemności ładowania i żywotności baterii.

Pokaże również, które aplikacje lub procesy zużywają najwięcej baterii, wraz z pozostałym czasem.

Podobnie istnieją sposoby na optymalizację i maksymalizację pojemności baterii.

Dodaj komentarz