Cyberduck: odkryj tego kompatybilnego z chmurą klienta SFTP dla systemów Windows i macOS

Obecnie coraz więcej użytkowników posiada serwery pamięci masowej, zarówno w domu, jak i w pracy, które można podłączyć w celu przeglądania, pobierania lub pobierania plików z dowolnego miejsca na świecie, dlatego coraz ważniejsze jest posiadanie dobrego programu umożliwiającego połączenie. i zaoferuj nam szereg korzyści. Dzisiaj w RedesZone zobaczymy szczegółowo Cyberduck, klienta SFTP, który pozwoli nam bezpiecznie łączyć się za pośrednictwem tego protokołu z dowolnym serwerem SFTP.

Cyberduck to nie tylko program kliencki dla Połączenia SFTP ale pozwala nam łączyć się przez FTP/FTPES, WebDAV, S3, Google Drive, Dropbox, OneDrive, Azure, Google Cloud Storage, Backblaze B2, Dracoon i OpenStack Swift, z którym możemy połączyć się z dowolnym nowoczesnym serwerem masowym.

Instalacja

Aby zainstalować ten program, wystarczy przejdź na oficjalną stronę Cyberduck ten Będąc na swojej stronie, musisz kliknąć „ Pobierać »Gdzie otworzy się następne okno wyboru naszego systemu operacyjnego komputera. Po pobraniu wystarczy zainstalować go za pomocą standardowego kreatora instalacji programu, proces jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy kliknąć „Dalej” na końcu kreatora.

Uruchom i uruchom Cyberkuck

Po zainstalowaniu musimy go uruchomić z naszych programów, ponieważ nie otwiera się automatycznie. Pierwszą rzeczą, którą widzimy po uruchomieniu Cyberducka, jest to, że mamy górne menu z dużymi ikonami, które bardzo ułatwiają łączenie.

Aby utworzyć nowe połączenie, musimy kliknąć „ Nowe połączenie Znajduje się po lewej stronie górnego menu i otworzy się nowe okno, w którym w pierwszej sekcji musimy wybrać typ protokołu lub serwera, który chcemy dodać. Istnieje wiele opcji, takich jak te, które omówiliśmy powyżej na seminarium.

Po wybraniu interesującej nas usługi należy uzupełnić pola serwer, port, login i hasło. Jeśli jesteśmy serwerami SFTP takimi, jakimi są, możemy pobrać certyfikat klucza prywatnego na Wydziale ” Prywatny klucz SSHten Na koniec mamy również sekcję z większą liczbą opcji, aby określić konkretną „ścieżkę” lub metodę kodowania. Po wypełnieniu wszystkich danych wystarczy kliknąć Zaloguj.

Inne duże ikony, które mamy w menu głównym, służą do:

  • działania : Umożliwia dokonywanie różnych wyborów po połączeniu z serwerem, takich jak tworzenie, zmiana nazwy, kopiowanie folderów, przesyłanie, pobieranie i synchronizowanie folderów oraz tworzenie skompresowanych plików.
  • Znakowanie roślin : Pokaże nam informacje o pliku lub folderze, który mamy na naszym serwerze lub komputerze.
  • Zmodernizować : Aktualizujemy informacje o folderze, do którego jesteśmy dołączeni.
  • reszta : Pozwala nam zmieniać nazwy plików lub folderów.
  • Zatwierdź : Pozwala nam przesyłać pliki na serwer.
  • Transfery : Pokazuje postęp transferów do bieżącego serwera lub komputera.
  • rozłączyć się : Ta opcja pozwala nam rozłączyć się z serwerem, z którym jesteśmy połączeni.

W górnym menu mamy następujące ważne opcje:

  • Plik : W tym menu mamy różne opcje tworzenia folderów, przesyłania, przesyłania plików, usuwania itp. Najbardziej unikalną opcją jest to, że jeśli mamy zainstalowany Cryptomator, możemy z tego menu utworzyć zaszyfrowaną osłonę.
  • reszta : Umożliwia kopiowanie, wklejanie lub edycję, a także dostęp do menu preferencji, gdzie najważniejszą cechą jest to, że możemy modyfikować lub ograniczać zużycie przepustowości wśród wielu innych opcji.

  • wyobrażanie sobie : W tym menu możemy modyfikować różne sposoby przeglądania lub organizowania menu i plików.
  • Ulubiony : Możemy dodać nasze ulubione serwery i mieć do nich szybki dostęp.

Jak widać, Cyberduck to program, który pozwala nam na dostęp do wielu serwerów z jednego programu. Jego niesamowita liczba opcji oznacza, że ​​możemy dostosować dowolny aspekt, z wyjątkiem tego, że możemy zawęzić dowolny aspekt techniczny. To narzędzie jest świetną alternatywą dla popularnego i dobrze znanego WinSCP do uzyskiwania dostępu do serwerów SFTP

Dodaj komentarz