Criptext: Odkryj tę zaszyfrowaną usługę przesyłania wiadomości na wszystkie platformy

Znaczenie prywatności i bezpieczeństwa w poczcie e-mail

La bezpieczeństwo i poufność są bardzo ważnymi czynnikami dla użytkowników. Jeśli chcemy chronić nasze dane, niezbędne jest posiadanie narzędzi, które chronią nas w internecie. Ale na prywatność mogą mieć również wpływ dane, które filtrujemy w Internecie.

Na wypadek, gdyby E-MAIL, może być jeszcze ważniejsza. W końcu jest to narzędzie szeroko wykorzystywane przez użytkowników, które również zachęca hakerów do celowania w to miejsce. Jest to również bardzo ważne źródło złośliwego oprogramowania. Istnieje wiele rodzajów ataków, które możemy otrzymać za pośrednictwem prostej poczty e-mail.

To skłania wielu użytkowników do wyboru alternatywnych platform spośród głównych. W ten sposób mogą mieć więcej prywatności i korzystać z usług opartych na bezpieczeństwie. Oto platformy takie jak Criptext, które wciąż powtarzamy.

Criptext, szyfrowana i wieloplatformowa usługa przesyłania wiadomości

Criptext jest open source ten Jest to usługa szyfrowanego przesyłania wiadomości dostępna dla wielu platform i systemów operacyjnych, takich jak Windows, Android, Linux lub macOS. W przeciwieństwie do większości popularnych platform, takich jak Gmail i Outlook, w tym przypadku nie jest on oparty na chmurze. Oznacza to, że wiadomości e-mail nie są trwale przechowywane na żadnym serwerze, ale są przechowywane w postaci zaszyfrowanej na naszym urządzeniu. Zapewnia to dodatkową prywatność i bezpieczeństwo, jak możemy sobie wyobrazić.

E-mail przechodzi przez serwery Criptext, ale jest automatycznie usuwany. Te dobry wyjątkowość przechowywane na urządzeniu użytkownika ten Dodatkowo każdy e-mail jest szyfrowany unikalnym kluczem. Załączniki są szyfrowane i przechowywane na serwerach Amazon Web Services Criptext, chociaż klucze szyfrowania są przechowywane na komputerze użytkownika.

Oczywiście musimy pamiętać, że wiadomości e-mail są szyfrowane tylko wtedy, gdy wysyłamy je od jednego użytkownika Criptext do drugiego. Nie, jeśli na przykład zamierzamy wysłać e-mail na konto Gmail.

Jak korzystać z Criptext

Rozpoczęcie pracy z Criptext jest łatwe. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobierz aplikację ten Jak wspomniano, jest to usługa wieloplatformowa i można ją zainstalować na komputerach stacjonarnych i laptopach. Dlatego kontynuujemy z jego oficjalna strona i wybierz interesującą nas opcję.

Po instalacji możemy się zarejestrować. W naszym przypadku próbowaliśmy Wersja Windows ten Po prostu wypełniamy wstępne dane i dajemy możliwość założenia konta. Automatycznie wygeneruje dla nas klucze.

Zobaczymy od teraz Dom platformy. Pojawi się skrzynka odbiorcza, w której możemy zarządzać e-mailami. Pamiętaj, że aplikacja zsynchronizuje skrzynkę odbiorczą między urządzeniami, których używamy, ponieważ nie przechowuje ich w chmurze, jak już wspomniano.

Posiada również uwierzytelnianie dwuskładnikowe jako dodatkowy środek bezpieczeństwa. Wiemy już, że jest to interesujące, jeśli chcemy chronić nasze bezpieczeństwo i dodać ten dodatkowy poziom, aby uniknąć problemów. Jest to coś, do czego wykorzystuje się coraz więcej platform i które musimy wziąć pod uwagę, gdy tylko jest to możliwe.

Krótko mówiąc, dla użytkowników szukających alternatywy dla podstawowych platform komunikacyjnych, Criptext jest atrakcyjnym wyborem. W dużym stopniu opiera się na prywatności i daje większą kontrolę samym użytkownikom.

Dodaj komentarz