Co to jest Slack, do czego służy i jak działa? – Zalety i wady

Komunikacja biznesowa to podstawa za jego pomyślny rozwój. Z biegiem czasu ta komunikacja zmieniła się z bezpośrednich na natychmiastowe zastosowania.

Dziś firma znacznie częściej porusza się na rynkach międzynarodowych i mając biura w różnych krajach, bardzo często odbywają się spotkania koordynatorów za pośrednictwem wideokonferencji w celu opracowania planu rynkowego.

W tym sensie idealnie jest mieć aplikację, która dostosowuje się do wszystkich wymagań, których może wymagać Twoje środowisko biznesowe. W tym sensie wchodzi Slack, a aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych bardzo przydatne dla małe, średnie i duże firmy.

Slack zdobył znaczną część rynku biznesowego ze względu na korzyści, jakie oferuje, zastępując inne na wiele sposobów. aplikacje takie jak Skype. Jeśli chcesz wiedzieć czym jest Slack, jak działa i jakie są jego zalety, czytaj dalej ten artykuł.

Co to jest Slack i do czego służy?

Slack to komunikator, który znacznie ułatwia i bardzo pomaga proces zarządzania w firmie i jej grupom roboczym.

Chociaż jest to narzędzie przeznaczone do użytku biznesowego, działa całkiem dobrze w każdym obszarze, w którym chcesz ulepszyć wiadomości błyskawiczne.

Główną różnicą między Slackiem a innymi aplikacjami, które wykonują tę samą funkcję, jest to, że pozwala tworzyć grupy za pomocą nieograniczona liczba członków, a także możliwość udostępniania wszystkich typów plików za pośrednictwem swoich kanałów oraz możliwość tworzenia kanałów publicznych i prywatnych.

Slack działa idealny dla freelancerów opracowujących konkretny projekt dla firmy, w której mogą komunikować się przez kanał prywatny lub przydatny dla grupy pracowników rozwijających ten sam projekt.

Głównym powodem, dla którego Slack zyskał na popularności i skutecznie dodał wielu użytkowników, jest to, że to darmowa aplikacja, chociaż istnieje wersja płatna, która zawiera dodatkowe funkcje.

Można go również skonfigurować na wiele sposobów i jest bardzo łatwą w użyciu aplikacją i można go łączyć z innymi narzędziami, takimi jak Świergot , Dysk, Dropbox w tym

Jak sprawić, by Slack działał?

Praca w sieci ze Slackiem jest bardzo prosta. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uzyskać dostęp do własnego Oficjalna strona internetowa i wprowadź swój adres e-mail. Następnie musisz utworzyć swoją grupę roboczą w zaznaczeniu Utwórz nowy zespół Na koniec utwórz swoją nazwę użytkownika i zakończ, klikając przycisk Utwórz mój nowy Slack.

Gdy już znajdziesz się w grupie, należy dodać uczestników, ale aplikacja sugeruje tę opcję, ułatwiając proces. Musimy przejąć kontrolę e-mail od wszystkich uczestników które dodamy.

Jednak dodajesz członków do aplikacji, ale nie wszystkie osoby dodane do kanału są wymagane. Ty decydujesz, których członków dodać do łańcucha, który właśnie utworzyłeś później.

Wreszcie dzięki aplikacji desktopowej możesz tworzyć różne kanały, udostępniać pliki lub dostosuj swoje kanały i alerty. Wszystko to wspierane jest przez bota, co jeszcze bardziej ułatwia ten proces.

Główne zalety Slacka

Jak wspomniano wcześniej, aplikacja ta bardzo zyskała w sektorze biznesowym, ale wynika to z szerokiego wachlarza korzyści, jakie nam oferuje, wśród których możemy wymienić:

  • Posiada wiele funkcji, które zachęcają do pracy zespołowej, zwłaszcza jeśli chodzi o przesyłanie plików do chmury
  • Ma darmową wersję lite, którą możesz mieć różne kanały bez limitu uczestników.
  • wschód zintegrowane z innymi narzędziami takimi jak Twitter, Dropbox, Trello Drive, między innymi.
  • To całkowicie wolny
  • Możesz nawiązywać połączenia, nawet gdy jesteś poza biurem, używając dowolnego urządzenia obsługującego Slack

Główne wady

Niestety może to nie być w porządku i choć może się wydawać, że tak nie jest, ta aplikacja ma szereg wad, które sprawiają, że nie działa ona optymalnie. Niektóre z tych wad to:

  • Nie zezwala na rozmowy wideo, co uniemożliwia skuteczną komunikację
  • W miarę gromadzenia informacji bardzo trudno jest odzyskać niezapisane informacje.
  • Nie jest Misja metody interaktywne
  • Nie pozwala na wyświetlenie czasu ostatniego logowania użytkownika

Dodaj komentarz