Co to jest rozszerzenie .ZIP i do czego służy? Jak otwierasz te pliki?

W dzisiejszym artykule omówimy Co to jest rozszerzenie .ZIP? A po co to jest? wyświetl Jak otwierasz te pliki? Kiedy mówimy o plikach z rozszerzeniem .ZIP, mamy na myśli Formularz przechowywanie danych, kto odpowiada za kompresję danych bez pogorszenia ich jakości, w ten sposób nadal możemy zwolnić miejsce w naszym magazynie.

Z drugiej strony jest znany jako rozszerzenie tekst końcowej nazwy pliku, który wskazuje, jakiego typu jest to plik Ε Na przykład istnieją pliki .exe, .jpg, .rar, zip. Dzięki tej krótkiej i odpowiedniej zbieżności możemy zagłębić się w problem, który nas dzisiaj dotyczy.

Następnie przyjrzymy się, do czego służą rozszerzenia .ZIP i jak je otworzyć. Wymienimy i wyjaśnimy każdy z tych punktów.

Jakie są zastosowania rozszerzeń .ZIP?

Ludzie, którzy nagle nie są zaznajomieni ze światem komputerów i odkrywają określone typy plików, mogą się zastanawiać, do czego służą rozszerzenia .ZIP. nie wiedząc zbyt dobrze, z czego składa się ta ważna forma przechowywania w rozwoju naszej sieci i komputerów Ε

Aby lepiej zrozumieć, jak przydatne były pliki w formatach przechowywania .ZIP, musimy przyjrzeć się pozytywnym aspektom, które wnieśli, nie zdając sobie z tego sprawy w niektórych przypadkach Ε Niektóre z tych korzyści to:

  • Przede wszystkim te formy przechowywania są często używane podczas przyjmowania lub pobieraj pliki z Internetu Ε Ta preferencja wynikała z faktu, że kiedy idziemy do pobrania pliku, zajmuje to znacznie mniej czasu ze względu na jego mniejszy rozmiar i kiedy idziemy go pobrać, potrzebuje mniej, ponieważ nie waży tyle Ε Wszystko to może pomóc nam lepiej zarządzać naszym czasem, oszczędzając nawet godziny przesyłania lub pobierania plików.
  • Link do poprzedniego punktu, Podczas przesyłania lub udostępniania pliku pliki .ZIP pomagają nam lepiej go organizować przechowywanie wielu plików w jednym skompresowanym pliku. Kiedy otworzymy plik .ZIP, zobaczymy wszystkie pliki, jednak po przesłaniu będziemy mieli przesyłanie bardziej dopracowane.

Typowe zalety plików .ZIP. Oprócz używania ich do kompresowania plików i wysyłania ich do stron trzecich za pośrednictwem usług poczty e-mail, takich jak Gmail, możemy użyć skompresowanych plików w formacie .ZIP, aby zaoszczędzić miejsce le twardy dysk nasz komputer, zwiększając tym samym jego pojemność, zmniejszając przestrzeń na kompresję danych.

Jak otworzyć plik z rozszerzeniem .ZIP?

Korzyści płynące z używania plików .ZIP pomagają nam zrozumieć niektóre aspekty Internetu. Jednym z tych aspektów jest to zdecydowana większość dużych plików jest pobierana w formacie .ZIP , wszystko z powodów, które omówiliśmy wcześniej w tym artykule.

Otwarcie pliku z rozszerzeniem .ZIP, nie mamy bezpośredniego dostępu do informacji przechowywanych w .ZIP więc musimy wykonać krótką procedurę, którą wyjaśnimy poniżej.

  1. Musisz wybrać plik ZIP.
  2. Następnie musisz „kliknąć prawym przyciskiem”, aby kliknij „eksportuj wszystko” Ε
  3. Do naszego użytku będziemy mieć wszystkie dane w pliku z rozszerzeniem .ZIP.

Daje nam to większą swobodę przeglądania i modyfikowania skompresowanych danych w pliku .ZIP. Ogólnie po rozpakowaniu wszystkich danych znajdują się one w tym samym folderze co plik .ZIP, tak nie jest że teraz, gdy mamy do niego dostęp z większą łatwością i elastycznością.

Ostatnia wskazówka to mieć dobrego czytelnika .ZIP pliki ponieważ niektórzy ludzie używają różnych odtwarzaczy .ZIP ze względu na ich lepszą obsługę. Jednym z tych alternatywnych czytników plików .ZIP jest WinZip Ε

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się bardzo przydatny, ponieważ widzieliśmy, co to jest, do czego służy i jak otwierać pliki z rozszerzeniem .ZIP. Gdy już wiesz, do czego służy ta forma przechowywania, możesz ciesz się korzyściami, które oferują Ε

Dodaj komentarz