Co to jest plik PKG i jak mogę go otworzyć na moim komputerze z systemem Windows?

W świecie komputerów zawsze będziemy mieli coś nowego do nauczenia się. Przykładem jest pkg i jak go otworzyć w systemie Windows ? Chociaż nie jest zbyt dobrze znany, może sprawić nam ból głowy, jeśli napotkamy go na naszym komputerze i nie wiemy, co z tym plikiem zrobić. Mając to na uwadze, pokrótce rozważymy ich definicję i analizując każdy typ, wskażemy możliwość ich otwarcia w systemie Windows.

Co to jest plik pkg?

PKG to rozszerzenie pliku używane przez różne programy lub aplikacje. Zawartość pakietu PKG w systemie zależy w dużej mierze od urządzenia, systemu operacyjnego i programów, które pobrałeś lub zainstalowałeś. Rozszerzenie pkg wskazuje na plik pakietu, który zawiera plik instalacyjny i pliki wykonywalne.

Dalej opiszemy różne typy plików pkg i jak je otworzyć w systemie Windows.

Typy plików Pkg i sposób ich otwierania w systemie Windows

Plik pakietu Symbian

Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów pkg w tym systemie operacyjnym to pliki tekstowe bazy danych, które zawierają informacje o instalacji, wskazują nazwę dostawcy, języki obsługiwane przez aplikację oraz zależności oprogramowania. Zauważ, że Symbian to jeden z najlepszych systemów operacyjnych, z których korzysta Nokia w swoich telefonach komórkowych.

Ogólnie rzecz biorąc, te z rozszerzeniem pkg nie mogą być otwierane bezpośrednio w systemie Windows. ale jak wspomnieliśmy wcześniej są to pliki tekstowe można zatem otwierać i modyfikować z edytorem tekstu takim jak m.in. Notatnik w systemie Windows ten Jeśli ta opcja nie powiedzie się, możesz pobrać CreatSis lub Unsis. Są to bezpłatne narzędzia, które ułatwiają otwieranie tego typu plików.

Playstation Store i plik pkg

Jeśli pobrałeś plik pkg z internetowego sklepu z zabawkami dla Komputery PS3 i PSP należą do kategorii plików gier. Ten zaszyfrowany format jest zgodny tylko z urządzeniami Sony i służy do przesyłania pobranych gier, aktualizacji i wersji demonstracyjnych.

W związku z tym, co proponuje aby otworzyć ten plik gry, musisz go przenieść na Sony PSP3 lub PSP ten W tym celu transfer może odbywać się przez USB, pamięć lub połączenie sieciowe.

Mac OS X

Jeśli plik pkg należy do tego systemu operacyjnego, jest to pakiet plików instalacyjnych, które zostały już skompresowane i użyte do zainstalowania programów w środowisku Mac OS X firmy Apple. Mając to na uwadze, ten pakiet można otworzyć tylko w środku Instalator Apple i upewnij się, że rodzaj posiadanej wersji ten

Przyczyniają się

Istnieją pakiety, które są plikami pakietów utworzonymi przez mniej programy Współtwórz modeling , służą do modelowania 3D w postaci skompresowanej, aby można je było pobrać przez Internet.

Jeśli rozszerzenie pkg należy do tego programu, możesz je otworzyć w systemie Windows za pomocą oprogramowania Współtworzenie modeli, które można pobrać bezpłatnie lub można je również przeglądać za pomocą programu Adobe Acrobat DC. Jeżeli nie masz jednego, Możesz pobrać to za darmo ten

Po otwarciu programu przejdź do górnego menu, na karcie Plik kliknij „Otwórz …” i wybierz plik z rozszerzeniem pkg.

Midtown Madness 2 z plikiem pkg

To oprogramowanie jest symulator wyścigów i współpracuje z rozszerzeniem pkg jako plik danych zawierający modele 3D i informacje graficzne z gry. Aby otworzyć ten typ pliku w systemie Windows, musisz pobrać oprogramowanie Midtown Madness, zawsze dostępna jest darmowa wersja.

Jeśli nie jest to możliwe, mamy Program Zanoza ZModeler , jest narzędziem do modelowania 3D i jest dostarczany z bezpłatną licencją do pobrania.

Mechanizm otwierania pliku w systemie Windows jest taki sam jak we wszystkich programach, przejdź do górnego menu, kliknij „plik”, a następnie „otwórz”.

Wreszcie możemy zaobserwować zróżnicowanie tego typu pochodzenia pkg i jak go otworzyć w systemie Windows ten Jeśli napotkasz to rozszerzenie, po prostu określ typ pliku i rozważ swoje opcje.

Pomagamy Ci zaoszczędzić czas, zarządzając sieciami i Twoim komputerem. Jeśli chcesz, możesz podzielić się swoimi doświadczeniami z tymi plikami.

Dodaj komentarz