Co to jest multicloud i jakie są jego zalety?

Co jest złożone?

Jak wiemy, chmura to jedyna rzecz, którą możemy hostować w Internecie i uzyskać do niej zdalny dostęp. Na przykład do hostowania kopii zapasowych, do których można uzyskać dostęp z innych urządzeń i z dowolnego miejsca. Możemy również przechowywać kontakty, informacje, ustawienia… i synchronizować je między urządzeniami.

Logicznie, aby uzyskać dostęp do Chmura, będziemy potrzebować połączenia internetowego. Potrzebujemy, aby nasze komputery były podłączone do sieci. Nie byłoby tak, gdybyśmy mieli dostęp do fizycznego urządzenia, takiego jak komputer, w tej samej sieci. Chmura może być publiczna, prywatna lub hybrydowa.

Ale już złożoność idź trochę dalej. Nie jest to chmura hybrydowa, ale pozwala na mieszaną mieszankę środowisk publicznych i prywatnych. To wszystko jest proste. Umożliwiłoby to przesyłanie danych z chmury publicznej do chmury prywatnej przez pojedynczą bramę i od różnych dostawców.

Więc to, co robimy z multicloud, to łączenie usług w chmurze firmy różni dostawcy ten To na przykład pozwoli nam zwiększyć nakład pracy, a tym samym mieć więcej możliwości. Usługi te nie muszą być ze sobą połączone.

Pamiętaj, że multicloud wymaga więcej szczegółów bezpieczeństwa. Wiemy już, że jest to fundamentalny czynnik dla użytkowników, ale w tym przypadku jeszcze bardziej. Jest bardziej złożony niż chmura hybrydowa. Ponadto, jak możesz sobie wyobrazić, ma więcej trudności z jego realizacją.

Jakie są zalety multicloud?

Wiele firm i organizacji stopniowo przechodzi na multicloud. To jest coś, co oferuje różne zalety i które mogą być bardzo cenione przez użytkowników. Może pomóc firmom rozwijać się i oferować ogromne korzyści.

Jedną z zalet jest to, że dywersyfikować obciążenie pracą ten Oznacza to, że możesz uniemożliwić określonemu komputerowi wykonywanie dużej ilości pracy, gdy potrzebujesz uruchomić aplikacje.

Oferuje również redukcja kosztów dla firm. Organizacje nie będą musiały mieć tak dużej infrastruktury. Wiele danych będzie przechowywanych w chmurze za pośrednictwem różnych dostawców oprogramowania.

La bezpieczeństwo To kolejny aspekt, który można znacznie poprawić. Korzystając z multicloud nie będziemy polegać na jednej usłudze.

Z drugiej strony my unikaj potencjalnych problemów ten W przypadku awarii serwera, z którego korzystamy, możemy dalej korzystać z reszty. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystko łączy się w jednym oprogramowaniu. Potencjalny błąd nie wpłynie ogólnie na pracę.

Parzysty Czas pracy można ulepszyć. Multicloud zmniejszy dostępność, ponieważ działa w środowisku, ale korzysta z różnych usług. Lepsze będzie zarządzanie transmisją danych.

Krótko mówiąc, multicloud to coś, co rozważa coraz więcej użytkowników, a zwłaszcza organizacji. Oferuje, jak widzieliśmy, wiele zalet w porównaniu z chmurą hybrydową. Ma kilka ulepszeń, które są bardziej zgodne z obecnymi czasami. Korzystanie z chmury, z wielu oferowanych nam usług, jest bardzo obecne, gdy telepraca stała się codziennością wielu użytkowników.

Zostawiamy Ci artykuł, o którym mówimy co to jest fragmentacja ten Wiemy już, że bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla użytkowników i firm.

Dodaj komentarz