co to jest i jak tego uniknąć

Co to jest martwa strefa Wi-Fi?

Organizacja Narodów Zjednoczonych Sieć Wi-Fi został zaprojektowany, aby zapewnić łączność bezprzewodową z innymi urządzeniami w dowolnym miejscu w zasięgu. W zależności od rodzaju routera, w zależności od odbiorcy, a także warunków, możemy odbierać sygnał lepiej lub gorzej. Czasami jednak sygnał ten może wynosić nawet zero z powodu różnych problemów.

Dzięki temu możemy już zobaczyć, co Martwa strefa Wi-Fi ten Zasadniczo można powiedzieć, że jest to obszar w naszym domu, na przykład, gdzie Wi-Fi nie działa, ale powinno. Powiedzmy, że w pewnym pomieszczeniu sygnał nie dociera. Nazywa się to martwą strefą Wi-Fi i powinieneś spróbować rozwiązać problem.

Te witryny nie pozwalają nam na połączenie z Internetem. To ważny problem, ponieważ możliwe, że w tym obszarze mamy urządzenia, które nas interesują i mamy dostęp do sieci.

Jest to powszechne w wielu domach. Możemy korzystać z telefonu komórkowego, tabletu lub dowolnego urządzenia w domu, ale gdy wchodzimy do pokoju, to nie działa. Widzimy, że jest po prostu odłączony od sieci i nie ma możliwości nawigacji. Na szczęście możemy zapoznać się z niektórymi wskazówkami, które dajemy, aby spróbować rozwiązać problem.

Jak rozwiązać problem

Istnieje kilka kluczowych punktów, które mogą: Wzmocnienie sygnału Wi-Fi a zatem wyeliminować te martwe strefy. Zobaczmy, co jest najważniejsze i co możemy rozważyć.

Zoptymalizuj pozycję routera

Bardzo ważnym pierwszym krokiem jest: zoptymalizuj pozycję routera ten Jeśli mamy taką możliwość, idealnie router powinien znajdować się w centralnym miejscu w domu lub w miejscach, w których będziemy korzystać z większej liczby podłączonych urządzeń. W ten sposób możemy lepiej wykorzystać sygnał.

Twój router może znajdować się w obszarze domu, w którym nie zapewnia odpowiedniego sygnału dla tej martwej strefy Wi-Fi. Po prostu zmieniając pozycję, możemy poprawić nasze połączenie.

Czy masz wzmacniacze sieciowe?

Możemy też mieć wzmacniacze sieciowe ten W tym zakresie mamy do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości. Możemy użyć repeaterów Wi-Fi, które pozwalają nam nawigować szybciej niż inne części domu, istnieją systemy Wi-Fi Mesh lub PLC, które mogą przenosić połączenie w inne miejsca.

Krótko mówiąc, posiadanie wzmacniaczy lub przedłużaczy jest rzeczą do rozważenia, jeśli cierpimy na tego typu problem w naszym domu.

Trzymaj inne urządzenia elektroniczne z dala

Czasami problem polega na tym, że mamy innych pobliskie urządzenia elektroniczne skąd chcemy się połączyć, a sieć bezprzewodowa nie działa dobrze. Mogą wystąpić zakłócenia, które uniemożliwiają nam połączenie. Musimy to wziąć pod uwagę i starać się zachować inne urządzenia elektroniczne, które mogą zakłócać.

Idź po kabel

Ostatnia opcja, choć nie dla wszystkich, to: idź do kabla ten Jeśli sieć bezprzewodowa nie działa w jednym miejscu lub nie działa dobrze, nadal możemy połączyć się kablem. Oczywiście będzie to wymagało pewnej infrastruktury i nie wszyscy użytkownicy są w stanie lub chcą to zrobić.

Krótko mówiąc, to niektóre z opcji, które możemy rozważyć, gdy wystąpi problem z martwą strefą Wi-Fi. Celem jest, aby móc prawidłowo łączyć się i nie mieć błędów podczas przeglądania sieci za pomocą naszych urządzeń.

Dodaj komentarz