Co to jest i jak stworzyć portfel inwestycyjny lub portfel w Excelu? – Przykłady

Na świecie inwestycje i skup aktywów musisz być bardzo ostrożny. Cóż, liczby nie są przypadkowe.

Aby zysk , konieczne jest zastosowanie technik, strategii i analizy, aby zrozumieć zachowanie inwestycje finansowe ten

Jedną z tych strategii jest tzw portfel lub portfel inwestycyjny ten Tak jest od wielu lat w przypadku zakupu aktywów.

Ten artykuł wyjaśni wszystko na temat tej strategii inwestycyjnej. I oczywiście ci pokażemy procedury tworzenia portfela inwestycyjnego w pozostawia de kalkulacja w Pomoc programu Excel.

co to jest portfel lub portfel inwestycyjny

Jeśli chodzi o inwestowanie, musimy mieć dobre zarządzanie naszą własnością ten W tym celu konieczne jest stworzenie portfela lub portfela i inwestycji.

Teraz ten termin jest używany do reprezentacji seria poniżej aktywa wspólnie zarządzane inwestycje. Robi się to głównie w celu zróżnicowania rynków aktywów zgodnie z istniejącymi między nimi relacjami.

Na przykład, jeśli kupimy wszystkie nasze aktywa od firmy takiej jak Amazon, kupimy ją zaryzykuj całą naszą inwestycję w jednym kierunku ten Dlatego gdyby cena naszych akcji spadła, strata byłaby ogromna. Nie mogliśmy więc odzyskać części inwestycji.

Oto gdzie ryzyko portfela wstaję są wykorzystywane do włączenia aktywów, które będą tworzyć nasz portfel inwestycyjny. Oni są podobni teorie portfelowe zdefiniowanie relacji, jakie aktywa muszą mieć ze sobą, aby zminimalizować straty i dokonać bezpiecznej inwestycji ten

Na przykład niektóre teorie portfelowe mówią, że powinniśmy wybierać aktywa, których wahania są przeciwne i proporcjonalne. nasza strata jest zminimalizowana ale nie wyzdrowiał. Albo powiedzmy, że większość naszego portfela powinna być sprzedana spółkom o bardziej stabilnych wahaniach rynkowych, aby zysk był minimalny, ale pewny.

Procedura wyboru naszych aktywów

Aby zacząć budować nasze portfolio, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to: indywidualnie zorganizuj aktywa ten Tutaj musimy przeanalizować oczekiwane zwroty, biorąc pod uwagę ryzyko, jakie niesie ze sobą każdy składnik aktywów.

Następnie, mając gotowe nasze indywidualne aktywa, należy: aby określić korelacje, które ze sobą prezentują ten Na przykład, musimy zbadać, czy kiedy jeden zejdzie, czy w górę, jak zareaguje drugi? W ten sposób możemy określić, czy są one niezależne, czy istnieje związek lub czy jedno działa jako ubezpieczenie dla drugiego.

Teraz musimy stworzyć nasz portfel inwestycyjny. Co więcej, na wypadek, gdybyśmy mieli tylko dwie zalety. Dlatego łatwiej jest wybrać teorię portfelową co pasuje? Jednak w większości przypadków będziemy mieć więcej niż dwa aktywa, więc konieczne jest wybranie teorii portfela, którą można uogólnić na dwa lub więcej aktywów.

Jak stworzyć portfel lub portfel inwestycyjny w Excelu

Najpierw musimy stworzyć dwa bloki, w których ustalamy cenę rynkową naszych aktywów. Więc oto jest? każda z naszych sił to musi być zidentyfikowany w każdym bloku pozostawiając puste miejsce na zakup i cenę zakupu.

Szopa identyfikacja aktywów, musimy wziąć pod uwagę następujące kolumny: nazwa firmy, kraj pochodzenia i symbol.

Teraz jak na segment rynku , składa się z następujących kolumn: procent portfela, cena zakupu waluty pochodzenia, cena zakupu w euro, cena zakupu, liczba zakupionych akcji, suma, zakupy i prowizje.

Poniżej sekcja kursu walut , konieczne jest użycie funkcji Excela, która zwraca wartość walut podczas wprowadzania walut wymiany. W ten sposób automatycznie otrzymamy aktualizacje cen tych walut.

W sprawie bloki cen rynkowych , konieczne jest rozpoczęcie od tych samych kolumn zidentyfikowanych pozycji, jak wyjaśniono powyżej.

Najpierw identyfikujemy aktualną cenę obsługiwaną przez rynek, nagroda Kupić w Europie , zmiana ceny końcowej w stosunku do ceny końcowej, ilość nabywanych akcji, skup ukryty i na koniec wnosimy aport zakupionych akcji.

Dodaj komentarz