Co to jest FTTH i jakie są różnice z instalacją HFC?

Dzisiaj większość z nas to robi dostęp do Internetu z domu. Ponadto zawsze szukamy lepszych sposobów na maksymalne wykorzystanie wszystkich usług internetowych i internetowych. Poprawa prędkości Wi-Fi ten

Ale czasami zastanawiamy się, jak to działa i z jakich kabli internetowych do nas docierają. Dlatego dzisiaj wam to pokazujemy Co to jest FTTH i jakie są różnice z instalacją HFC? ten

Co to są FTTH i HFC?

Zanim zaczniemy wyjaśniać jego instalację, na pewno będziesz się zastanawiać, czym są FTTH i HFC. Cóż, dajemy ci to tutaj proste wyjaśnienie ten Na początek nazwa FTTH oznacza światłowód domowy lub hiszpański. dom światłowodowy. Składa się z niemal przezroczystego metalowego kabla, który równie dobrze mógłby być wykonany ze szkła lub plastiku.

A nazwa HFC oznacza Hybrid Fibre Coaxial, co oznacza po hiszpańsku hybrydowe włókno koncentryczne. Ten kabel jest tanim rozwiązaniem na duże zapotrzebowanie na połączenia internetowe na całym świecie. Ale to dopiero się okaże jak działa hybrydowa koncentryczna sieć światłowodowa ten

Cóż, składa się z pojedynczego kabla światłowodowego, który rozprowadza Internet do różnych domów, za pomocą pojedynczych mniejszych kabli, które trafiają do każdego domu.

Jakie są rodzaje włókien?

Przed porównaniem instalacji tych kabli warto wspomnieć o istniejących typach włókien w celu ich porównania. ten Światłowód to szerokopasmowy dostęp, który umożliwia pożądane połączenie głównie unikanie użycia miedzi.

Poniżej znajduje się lista dostępnych na rynku typów włókien lub FTTx. Istniejące FTTx to:

  • FTTN: lub Fiber to the Node, ten włókno wykorzystuje również węzeł do połączenia Kabel koncentryczny przychodząc do domu, który potrzebuje połączenia.
  • FTTA: również włókno w antenie, pozwala na lepszą prędkość przy podłączaniu światłowodu do anteny telefonicznej.
  • FTTB: co oznacza światłowód w budynku, jest używany w budynkach i z różnymi kablami umożliwia podłączenie do każdego domu.
  • FTTC: lub Fiber to the Cabinet, to światłowód, który osiąga maksymalną odległość 300 metrów od budynku, aby go podłączyć.
  • FTTH: Lub, jak już wyjaśniliśmy, Fibre to the Home, czyli to, co trafia bezpośrednio do Twojego domu.

Chociaż jest szeroka gama włókien, które pozwalają zapewnić Internet w domu , zawsze zalecamy użycie najlepszy kabel sieciowy dla lepszego połączenia z Internetem.

Jakie są różnice między instalacjami FTTH i HFC?

Chociaż istnieją dwa włókna Z opcje naprawdę przydatne i opłacalne , należy pamiętać o pewnych różnicach przy wyborze jednego z nich.

Na początek jedną z największych różnic jest to, że Kabel FTTH idzie prosto do domu bez potrzeby stosowania kolejnego kabla, ale HFC nie dociera do domu, ale jest kablem koncentrycznym, który łączy go z domem. Pytanie.

Kolejną dużą różnicą jest cena. FTTH jest droższy niż HFC, ponieważ jest wykonany z jednego materiału, który jest znacznie droższy od drugiego. Z drugiej strony, jeśli szukasz szybkiego i taniego rozwiązania, problemem jest HFC. Dzięki taniemu, ale wydajnemu sprzętowi, HFC jest naprawdę praktycznym wyborem.

FTTH wygrywa pod względem szybkości połączenia. Włókno to pozwala, pomimo dużych odległości lub zakłóceń, nie wpływa na szybkość internetu od problemów, warto. I choć jest ich kilka różnice między światłowodami a innymi włóknami , możemy zapewnić, że jest to świetna opcja dla połączenia internetowego.

Niezależnie od wybranego światłowodu, zawsze zachęcamy do szukania routera lub modemu Wi-Fi z dobra jakość. Możesz go kupić w dowolnym oficjalnym sklepie jakości lub online, m.in. Amazonka lub w wybranym przez Ciebie sklepie fizycznym.

Mamy nadzieję, że wszystkie te informacje okażą się przydatne i że zawsze pomożemy Ci znaleźć najlepsze sposoby korzystania z Internetu. szybki i jakościowy ten

Dodaj komentarz