Co to jest, do czego służy i jak działa sieciowy system operacyjny?

W dużych firmach większość posiada system systemowy eksploatacja sieć ten Ten system pozwala im łączyć się między wieloma komputerami. W ten sposób mają dostęp do sprzętu i oprogramowania sprzętu.

Być może słyszałeś o tych systemach operacyjnych lub pracujesz dla firmy, która ich używa korelacja z nimi komputery przez system sieciowy ten

Jednak możesz niewiele wiedzieć o tym, jak działają i chcesz wiedzieć więcej. Cóż, w tym artykule wyjaśnimy ks. co to jest, do czego służy i w jaki sposób działa w sieciowym systemie operacyjnym.

Co to jest sieciowy system operacyjny i do czego służy?

Sieciowy system operacyjny jest znany pod swoim akronimem w angielskim NOS, tj. Sieciowy system operacyjny ten To oprogramowanie ma możliwość łączenia wielu komputerów, dostępu do sprzętu i oprogramowania, tworzenia sieci komputerowej.

To oprogramowanie służy do koordynowania i zarządzania działaniami komputer do sieci komputerowej, to zawiera również narzędzia systemu operacyjnego. na przykład narzędzia do pracy z plikami i katalogami oraz do utrzymania i zarządzania siecią.

W tym narzędzia do obsługi poczty e-mail, przesyłania wiadomości, uruchamiania aplikacji na innym komputerze, kopiowania węzłów i dystrybucji zasobów sprzętowych.

Istnieją sieciowe systemy operacyjne zdolne do zarządzanie przez sieć projekt używanego sprzętu. Należą do nich: Lantastic, Novell, Windows 3.11, Linux, Unix, Windows 95, Windows NT, OS/2.

Funkcje sieciowego systemu operacyjnego

Funkcje sieciowego systemu operacyjnego są następujące:

  • Pozwala relacja wszystkie komputery i zasoby sieciowe ten
  • Zarządzaj centralnym użytkownikiem.
  • Zapewnia bezpieczeństwo poprzez poprawę dostęp do danych ten Dostęp taki jak: klucze, systemy biometryczne, certyfikaty, w tym musi być autoryzowany. Implementuj polityki bezpieczeństwa.
  • Reguluje działanie sieci, w tym samego systemu.
  • Alokacja zasobów, koordynacja praw podczas udostępniania. komórka poprawia wykorzystanie zasobów ten
  • Umożliwia monitorowanie, zarządzanie siecią i komponentami.

Szczegóły (edytuj)

Składnikami sieciowego systemu operacyjnego są:

  • Serwery: To są komputery z tymi systemami udostępniać zasoby klientom, będąc dostępnymi na komputerach w sieci, mogą to być ogólnie serwery lub klienci.
  • Klienci: są to komputery z systemami jednego użytkownika podłączonymi do sieci. Jednak serwery nie mogą udostępniać swoich zasobów.
  • Obszary: Jest to kilka komputerów, które działają centralnie, zasoby zarządzania domeną są zarządzane z jednej lokacji. zarządzać główną usługą.

Do tworzenia domen wymagane są protokoły LDPA. Domena na komputerze może być serwerem dla niektórych zasobów i klientami dla innych.

Jak działa sieciowy system operacyjny?

Ten system sortuje dane w celu szybkiego i bezpiecznego dostępu. Zarządzaj komunikacją sieciową. Ponadto pozwala użytkownikowi na łatwe korzystanie ze wszystkiego, co jest związane z instalacją i użytkowaniem sieci komputerowych.

Przetwarzanie wejścia i wyjścia. Ponadto pozwala użytkownikowi na łatwy dostęp i sterowanie urządzeniami wejściowymi i wyjściowymi komputera. Techniki odzyskiwania błędów kontrolują zakłócenia ze strony innych użytkowników.

Pozwala uniemożliwić użytkownikom wzajemne blokowanie się. Poinformuj ich, czy ta aplikacja jest dostępna używane przez innego użytkownika. Jak widać, sieciowy system operacyjny ułatwia łączenie wielu komputerów, umożliwiając dostęp do usług, sprzętu i oprogramowania poprzez tworzenie Śieć komputerowa ten

Ułatwia to pracę firmom. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się te informacje i nie zapomnij podzielić się nimi z rodziną lub przyjaciółmi.

Dodaj komentarz