Co to jest bajt, megabajt, gigabajt, terabajt i petabajt oraz ich odpowiedniki?

W naszym codziennym życiu jesteśmy zanurzeni w świecie technologii. W ten sposób wiele terminów technicznych, z którymi spotykamy się na tym świecie, jest już bardzo często używanych. A w większości przypadków nie znamy nawet jego znaczenia ten Ale wiemy, jak go użyć w zdaniu lub jak go zrozumieć.

To wtedy będzie kup telefon , musimy znać pojemność pamięci, aby tego nie robić uwolnienie stężenie pamięć RAM telefonu komórkowego; ten Chociaż niektóre urządzenia obecnie pozwalają zwiększyć pamięć RAM telefonu komórkowego z systemem Android z lub bez rootowania.

Niektóre z rzeczy, które bierzemy pod uwagę przy dokonywaniu tego zakupu, to: model telefonu, marka, jakość aparatu, system operacyjny, pamięć RAM i ROM. Teraz w przypadku wspomnień są one podawane z pewnymi przedrostkami Mega, Giga i Tera ten I bajt końcowy.

Zazwyczaj rozumiemy te przedrostki jako pojemność pamięci urządzenia ten Ale tak naprawdę nie wiemy, jak działa ta umiejętność. A to, co nam ułatwia, to porównanie ich z wagą pamięci zajmowanej przez często odwiedzane aplikacje. Możemy więc zdecydować, czy ta pojemność pamięci przyjdzie do nas, czy nie.

Cóż, tutaj wyjaśnimy, czym jest bajt, megabajt, gigabajty, terabajty i petabajty. De plus pokażemy Ci jego równoważność ten W ten sposób dowiesz się, jak działają cyfrowe wspomnienia.

Jaka jest część dotycząca przechowywania danych?

Od czasu wynalezienia pierwszego komputera dane, którymi zaczęli manipulować, mają swój własny system numeracji, zwany systemem binarnym. to było system, który miał dwie cyfry , 1 i 0. Tutaj pojawia się bit, który jest minimalną jednostką pamięci komputera.

Było to konieczne do promowania przechowywania danych na dzisiejszym komputerze. Oczywiście do tego czasu komputery działały, wymagają bardzo mało miejsca do pracy.

Jednak wraz z dywersyfikacją zastosowań komputerów pojawiła się potrzeba: zwiększyć tę pojemność pamięci ten

Oto pierwszy zestaw bitów, zwanych bajtami. Składa się z 8 bitów. Później stał się sufiksem do przechowywania danych.

Ponadto z czasem towarzyszyły mu: przedrostki wskazujące jego wysokość te przedrostki to Kilo, Mega, Giga, Tera i Peta. Oczywiście te przedrostki są używane w całym międzynarodowym układzie jednostek do pomiaru różnych wielkości fizycznych.

Co to jest jeden bajt, megabajt, gigabajt, terabajt i petabajt oraz ich odpowiedniki?

W przechowywaniu danych dla różnych urządzeń cyfrowych, najczęściej używane media są podane przez następujące przedrostki i przyrostki:

  • oktet : jest reprezentowany przez literę B i jest obecnie używany jako sufiks w przechowywaniu danych. Jego rozmiar to 8 bitów, czyli 1 bajt.
  • Kilogram- Bajty: Reprezentowane przez litery KB, a jego rozmiar to 1024 bajty.
  • megabajtów : Reprezentowane przez litery MB. Jego rozmiar to 1 048 576 bajtów i odpowiada 1 024 kilobajtom.
  • Gigabajty : Reprezentowane przez litery GB. Jego rozmiar to 1 073 741 824 bajtów lub 1 048 576 kilobajtów i 1 megabajt.
  • Terabajt : Reprezentowane przez litery TB. Jego rozmiar to 1 099 511 627 776 bajtów lub 1 073 741 824 kilobajtów lub 1 048 576 megabajtów i 1 gigabajt.
  • Petabajt : Reprezentowane przez litery PB. Jego rozmiar to 1 125 899 906 842 624 bajtów lub 1 099 511 627 776 kilobajtów lub 1 073 741 824 megabajtów lub 1 048 576 gigabajtów i 1 terabajt.

Jakie są jednostki wielkości używane do przechowywania danych?

Technologia rozwija się wykładniczo każdego dnia. Oznacza to, że za każdym razem, gdy tam są ulepszenia aplikacji funkcje urządzenia. Koszt tych ulepszeń znajduje odzwierciedlenie we wzroście przechowywania danych.

W rezultacie ucierpią urządzenia o bardzo ograniczonej pojemności przechowywania danych konsekwencje tych postępów ten Na przykład może nam to nie pozwolić na metr oraz zaktualizuj Sklep Google Play lub może nam to nie pozwolić metr oraz Aktualizacja oprogramowania Android włączona z powodu braku miejsca. I tak dalej, aż stanie się całkowicie przestarzały. Cóż, te rozmiary pomagają nam w prostszy sposób zrozumieć rozmiar pamięci. Dla łatwiejszej asymilacji i bez konieczności skomplikowanych przeróbek.

Dodaj komentarz