Amazon Music zbliża się do Spotify

Oczywiście Spotify ma 100 milionów płatnych subskrybentów, a Apple Music 60 milionów. Ale Amazon nie zostanie w kurzu. Według Financial Times, liczba subskrybentów Amazon Music Unlimited wzrosła w ciągu ostatniego roku o około 70%.

W kwietniu Amazon miał ponad 32 miliony subskrybentów wszystkich swoich usług muzycznych, w tym Unlimited i Prime Music. Chociaż Spotify przewodzi zespołowi z największą liczbą subskrybentów , rośnie wolniej, około 25% rocznie.

Amazon Music Unlimited mógł pojawić się pod koniec 2016 roku, dwa lata po wydaniu Apple Music. Ale popularność głośników Amazon daje mu przewagę, ponieważ można je znaleźć w coraz większej liczbie domów.

Firma podobno pracuje nad bardziej lojalną wersją Echo, która lepiej konkuruje z głośnikami Sonos i może przyciągnąć więcej użytkowników do swoich usług przesyłania strumieniowego.

Starsi subskrybenci liczą na Amazon Music

Amazon znalazł również obserwujących wśród starszych subskrybentów. Według Steve’a Booma, dyrektora generalnego Amazon Music, około 14% subskrybentów Amazon Music ma 55 lat i więcej.

Dla porównania, tylko 5% użytkowników Spotify należy do tej grupy wiekowej. „Nie walczymy o tych samych klientów, co wszyscy inni” – powiedział Boom dla Financial Times. „Aby branża osiągnęła swój pełny potencjał, nie możemy ograniczać się do młodych ludzi w wieku od 15 do 22 lat”.

Pod względem cenowym Amazon oferuje większą elastyczność. Podobnie jak Spotify i Apple Music, Amazon Music Unlimited kosztuje 10 USD miesięcznie. Jednak podstawowi członkowie mogą go dostać za 8 USD miesięcznie, a jeśli słuchasz tylko jednego głośnika Echo, to tylko 4 USD miesięcznie.

Właściciele urządzeń Alexa, którzy zgodzą się słuchać zapowiedzi, mogą uzyskać dostęp do usługi za darmo. Członkowie Prime mają również dostęp do Prime Music bez dodatkowych kosztów, ale ta usługa ma mniej piosenek i poleceń Echo.

Tak więc, podczas gdy Spotify i Apple Music cieszyły się największą uwagą subskrybentów w swojej karierze, Amazon Music może być poważnym trzecim kandydatem.

Dodaj komentarz