Alternatywy dla Hamachi: bezpłatne, bezpieczne i funkcjonalne

Hamachi: plusy i minusy

Takie rozwiązanie pozwala nam założyć konto za darmo. Umożliwia przypisanie adresu IP identyfikującego urządzenie, z którego łączysz się z siecią wirtualną. Darmowe konto pozwala na stworzenie wirtualnej sieci hostingowej do pięciu uczestników ten Krótko mówiąc, możesz uzyskać dostęp do tylu innych sieci wirtualnych, ile chcesz i uzyskać dostęp do usługi wiadomości błyskawicznych między użytkownikami Hamachi LAN.

Możesz nie tylko utworzyć sieć wirtualną, aby uczestniczyć w sesjach gier, ale także wykonywać dowolną inną aktywność, tak jakby wszyscy użytkownicy byli połączeni z siecią lokalną. Wszystkie typy plików i zasoby można udostępniać bez znaczących zmian konfiguracji. Co najlepsze, nikt nie musi łączyć się lokalnie.

Bezpieczeństwo połączeń i wydajna komunikacja zapewniane przez Hamachi Virtual Networks sprawiają, że jest to rozwiązanie o obiegu zamkniętym. Z biegiem czasu niezadowolone doświadczenia użytkowników z typowymi problemami, takimi jak: opóźnienie szczytów do 100 ms, nawet w sieciach utworzonych z darmowymi kontami (do 5 użytkowników).

Alternatywy Hamachi do tworzenia bezpiecznych i funkcjonalnych sieci VLAN

Freelan

Ten ” oprogramowanie otwarte źródło całkowicie za darmo dostępne na różnych platformach. To rozwiązanie działa zarówno w systemie Windows, Linux, jak i Mac OSX. Koncentruje się na bezpieczeństwie i prywatności użytkowników, którzy ją wybiorą. Pozwala to nie tylko na dokonanie niezbędnych zmian, ale także daje znacznie większą kontrolę, jeśli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem.

Jeden z aspektów, które wyróżnia się freelan to przejrzystość, z jaką działa po zainstalowaniu i skonfigurowaniu. Na tym etapie oprogramowanie działa w tle, jak każda inna usługa, umożliwiając użytkownikowi normalne działanie. Możesz skonfigurować sieć wirtualną zgodnie z topologią Serwer klienta , Rówieśnik my hybrydowy ten We wszystkich przypadkach otrzymasz szczegółowe przykłady konfiguracji.

SoftEther VPN

To kolejne darmowe oprogramowanie wieloplatformowe. Oprócz pracy na Windows, Linux i Mac OSX. Serwer VPN może to zrobić zarówno na FreeBSD, jak i na Solarisie. Oprócz prostego procesu instalacji i konfiguracji ma wiele zaawansowanych funkcji, takich jak możliwość: ominąć tamy z wieloma ograniczeniami przy korzystaniu z SSL/TLS VPN.

Nie tylko możesz używać Miękki eter na poziomie prywatnym, ale możesz go również używać na poziomie biznesowym. Są firmy, które decydują BYOD (przynieś własne urządzenie) umożliwienie pracownikom korzystania z osobistego sprzętu roboczego. To oprogramowanie można skonfigurować do tego celu i można je łatwo połączyć z korporacyjną siecią VPN. Komunikacja prywatna zapewnia 256-bitowe szyfrowanie AES i 4096-bitowe szyfrowanie RSA. Każdy użytkownik, który potrzebuje dostępu do VPN przez SoftEther, może to zrobić również z telefonów z systemem Android, iPhone’a i iPada.

Radmin VPN

Chociaż kompatybilny tylko z Windows 10, Radmin jest umieszczony jako kolejna darmowa i funkcjonalna alternatywa dla Hamachi. Zapewnia bezpieczny tunel VPN z w pełni zaszyfrowaną komunikacją między użytkownikami i informacjami, przez które przechodzą. Oprócz wspomnianych już rozwiązań, Radmin VPN nadaje się zarówno do użytku osobistego, jak i profesjonalnego. Zapewnia prędkość połączenia do 100 Mb/s.

OpenVPN: kompletne i wieloplatformowe rozwiązanie

OpenVPN to popularny protokół do tworzenia wirtualnych sieci prywatnych. Dzięki OpenVPN możemy stworzyć wirtualną sieć prywatną, która obejmuje wszystkich graczy w tej samej sieci lokalnej. Protokół ten wykorzystuje zabezpieczenia SSL / TLS w celu zapewnienia bezpieczeństwa komunikacji, wykorzystując zarówno kanał kontrolny TLS, jak i kanał danych AES-256-GCM dla maksymalnego bezpieczeństwa. Dodatkowo uwierzytelnianie może odbywać się za pomocą wspólnej nazwy użytkownika/hasła lub możemy również stworzyć infrastrukturę klucza publicznego (PKI) z certyfikatami cyfrowymi.

Zalecamy odwiedzenie naszego pełnego samouczka krok po kroku jak skonfigurować serwer OpenVPN i połącz się z nim.

WireGuard: Szybki, niezawodny i łatwy w konfiguracji VPN

WireGuard VPN to całkowicie darmowa aplikacja, która pozwoli nam łatwo i szybko tworzyć tunele VPN, została zaprojektowana tak, aby zapewnić lepszą wydajność niż jakakolwiek inna sieć VPN (i jest wydajna). WireGuard domyślnie używa najnowszego szyfrowania, takiego jak ChaCha20 do szyfrowania symetrycznego, certyfikowany z Poli1305 , wykorzystując konstrukcję AEAD. Używa również Krzywa 25519 dla ECDH, BLAKE2 do fragmentacji, SipHash24 dla klawiszy tablicy mieszającej i HKDF do produkcji kluczy.

Inne cechy tego oprogramowania to to, że nie musisz zarządzać swoimi połączeniami ani martwić się o nie. Ponadto umożliwia tunelowi L3 umieszczenie klientów w nowej podsieci. Wykorzystuje protokół warstwy transferu UDP, jest kompatybilny z sieciami IPv4 i IPv6 i może z łatwością przechodzić przez NAT i zapory sieciowe, ponieważ wykorzystuje pojedynczy port komunikacyjny. WireGuard jest obecnie wieloplatformowy, kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows, Linux, MacOS, FreeBSD, Android i iOS. Wreszcie, umożliwia roaming, więc jeśli przełączysz się z publicznego adresu IP (przełącz z sieci 4G na stacjonarną sieć światłowodową lub odwrotnie), połączenie połączy się szybko i automatycznie bez interwencji. Zalecamy zapoznanie się z pełnym seminarium krok po krokujak skonfigurować serwer WireGuard i połącz się z nim.

Serwer/klient VPN na naszym domowym routerze

Innym wysoce zalecanym rozwiązaniem jest użycie serwera VPN, który można znaleźć w oprogramowaniu routera. Routery zazwyczaj używają OpenVPN w trybie serwera z architekturą roadwarrior, ale możliwe jest również połączenie się z naszym routerem w trybie klienta VPN ze zdalnym serwerem, więc cały ruch trafia do tego serwera. Modele routerów, takie jak ASUS, umożliwiają zarówno serwerom, jak i klientom VPN łączenie się z nami i bezproblemowe łączenie się ze sobą.

Wireguard VPN stał się w ostatnich miesiącach szaleństwem, a ponieważ niektóre routery już zaczynają go integrować, mocnymi stronami tej sieci VPN są jej bezpieczeństwo i szybkość, które są absolutnie niezbędne w grach online. Wreszcie mamy również możliwość skonfigurowania serwera/klienta IPsec, a także niektórych routerów, takich jak AVM FRITZ! Box, ASUS lub D-Link posiadają tę funkcję.

Posiadanie serwera/klienta VPN na naszym domowym routerze uniemożliwi nam instalowanie jakiegokolwiek oprogramowania na naszym komputerze, ponieważ router zajmie się wszystkim innym.

Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzemy, jest to więcej niż jasne że nie musisz wydawać pieniędzy w celu zaspokojenia naszych osobistych lub biznesowych potrzeb, które mogą być pokryte przez rozwiązanie wirtualnej sieci LAN. W coraz większym stopniu do Twojej dyspozycji jest pełne wykorzystanie możliwości naszej łączności sieciowej.

Dodaj komentarz