Nie ponosimy odpowiedzialności za luki w zabezpieczeniach lub naruszenia bezpieczeństwa podczas tworzenia kopii zapasowych dużych baz danych, więc nic nie możemy zrobić, aby zapobiec takiej kradzieży danych. ten Możemy jednak uciec się do szeregu praktyk bezpieczeństwa, które utrudnią hakerom dostęp do naszych danych lub, jeśli tak, to przynajmniej wpływ będzie jak najmniejszy. Te dwie podstawowe praktyki bezpieczeństwa opierają się na użyciu silnych i różnych haseł dla każdej strony, w której się rejestrujemy.
Jak powinno wyglądać silne hasło
Często używamy niepewnych haseł, ponieważ łatwiej je zapamiętać, używając np. danych osobowych (nazwisko, imię, data urodzenia), zestawu słów, które można odgadnąć za pomocą słowników lub innych danych, które są bardzo łatwe do odgadnięcia. Ponadto my użyjmy ogólnie krótkie hasła co można łatwo odgadnąć za pomocą brutalnych ataków.
Dobre silne hasło Powinien składać się z hasła o długości od 10 do 15 znaków i mieszać losowe litery, wielkie i małe litery, cyfry, a nawet symbole. Im bardziej skomplikowane hasło, tym trudniej będzie je odgadnąć lub wyodrębnić za pomocą słownika lub technik brute force. Oznacza to jednak również, że trudniej będzie nam zapamiętać, co będzie wymagało od nas użycia narzędzia lub oprogramowania, które nam w tym pomoże.
Zwykle trudno jest zapamiętać te wszystkie duże, złożone i zróżnicowane hasła. Tutaj wkraczają menedżerowie haseł.
Co musi mieć dobry menedżer haseł, aby chronić nas przed hakerami
Ogólnie, menedżer haseł to po prostu baza danych połączona z programem, który umożliwia nam dostęp do odczytywania jej wpisów lub tworzenia nowych. Najważniejszą rzeczą dla menedżera haseł jest to, jak chronić tę bazę danych, czyli aby uniemożliwić hakerowi kradzież wszystkich naszych kluczy, ta baza danych musi być w pełni zaszyfrowana bezpiecznymi algorytmami, które uniemożliwiają dostęp, jeśli haker przejmie kontrolę nad naszą bazą danych.
Drugą najważniejszą rzeczą, jaką powinien mieć menedżer haseł, jest to, że jest intuicyjny, dzięki czemu możemy szybko uzyskać do niego dostęp, dzięki czemu możemy kontrolować dowolne potrzebne nam hasło, a ponadto jest zintegrowany z głównymi przeglądarkami internetowymi, dzięki czemu gdy idziemy do połączenia, automatycznie wprowadza dane.
Dla wygody dobry menedżer haseł powinien umożliwiać nam wprowadzanie haseł z naszej przeglądarki lub innych administratorów, aby migracja była jak najłatwiejsza.
Duże przeglądarki internetowe, takie jak Google Chrome i Firefox, mają własny wbudowany menedżer haseł, który pozwala nam przechowywać wszystkie nasze hasła w przeglądarce, dzięki czemu nie musimy ich pamiętać, a także umożliwia synchronizację z naszymi urządzeniami i różnych komputerów za pośrednictwem naszego konta Google lub Mozilla, w zależności od używanej przeglądarki. Jeśli jednak szukamy prostszego, bardziej intuicyjnego i bezpiecznego menedżera haseł, istnieją inne znacznie bardziej wszechstronne, profesjonalne i bezpieczne alternatywy do zarządzania wszystkimi naszymi hasłami.
CiberProtector: menedżer haseł dla osób poszukujących prostego i wysoce zintegrowanego rozwiązania
CyberProtector to kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa opracowane w Hiszpanii przez zespół Jesteśmy firmą który oferuje nam łącznie 4 usługi w celu ochrony naszego życia online: menedżer haseł (który omówimy w tym artykule), menedżer podwójnego uwierzytelniania (2FA), VPN oraz bezpieczeństwo komputera i urządzenia.
Le dyrektor firmy Hasła CyberProtector pozwala nam stworzyć bezpieczną bazę danych chronioną hasłem głównym, pozwala nam bezpiecznie przechowywać, tworzyć i udostępniać dowolne hasło oraz tworzyć kopie zapasowe dokumentów, informacji bankowych i wszystkiego innego w tej bazie danych. że chcemy być tajemniczy.
Odciski palców są niezbędne do tworzenia ekranów główne cechy CiberProtectora są następujące:
- Wszystkie informacje, które przechowujemy w Twojej bazie danych będą chronione hasłem głównym.
- Pozwala nam to tworzyć i przechowywać wszelkiego rodzaju bezpieczne hasła.
- Posiada system plików notatek, który jest przechowywany w 100% zaszyfrowany sposób.
- Dodatki do przeglądarki Google Chrome i Firefox.
- Aplikacja natywna dla systemów Windows, macOS, Android i iOS.
Jak działa menedżer haseł CiberProtector
Aby skorzystać z tego menedżera haseł, najpierw zarejestruj się Cyberochrona. To rozwiązanie bezpieczeństwa ma wersję darmową (chociaż jego użycie jest ograniczone do 90 dni) oraz wersję premium dla 59 euro rocznie , pozwala nam korzystać ze wszystkich usług tego narzędzia bezpieczeństwa w nieograniczony sposób.
Po utworzeniu konta w CiberProtector i zalogowaniu się do platformy, będziemy mogli zobaczyć nasz panel główny, w którym znajdziemy podsumowanie naszego ogólnego bezpieczeństwa.
Aby dodać nową stronę do CiberProtector, po prostu kliknij „” + Pojawia się w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Dodaj witrynę”.
Automatycznie zobaczymy prosty przewodnik po tworzeniu nowej strony internetowej. W tym musimy wprowadzić nazwę strony internetowej, którą chcemy zarejestrować, adres URL, nazwę użytkownika i hasło, które chcemy zarejestrować.
Możemy użyć tego generatora haseł administratora, aby stworzyć bezpieczne i stabilne hasło.
Jak widzimy, menedżer haseł CiberProtector jest bez wątpienia jednym z najłatwiejszych w użyciu, a także jednym z najbardziej kompletnych i bezpiecznych, jakie możemy znaleźć. Głównym powodem, dla którego wielu użytkowników przechodzi na ten typ menedżera haseł, jest to, że już używają jednego, a przeniesienie wszystkich danych do innego może być dość skomplikowanym zadaniem. Na szczęście CiberProtector posiada system, który pozwala nam: łatwo wprowadzamy wszystkie nasze hasła z google chrome my LastPass za pomocą kilku kliknięć bez robienia czegokolwiek innego. Łatwiej się nie da.
Jeśli chcemy również znacznie lepiej chronić nasze cyfrowe życie, zawsze możemy skorzystać z innych aplikacji oferowanych przez CiberProtector, takich jak system uwierzytelniania dwuskładnikowego 2FA, VPN do szyfrowania naszych połączeń i alerty bezpieczeństwa, abyśmy niczego nie złapali. z zaskoczenia.