Czy wiesz jaki procesor masz na swoim komputerze? ; Ważne jest, aby znać ten cenny składnik i jeśli uważasz, że konieczna jest wymiana pasty termicznej, zalecamy, abyś się dowiedział Jak mogę zmienić pastę termiczną do procesora komputera? Krok po kroku , proces, o którym będziemy mówić.
Dlaczego konieczna jest wymiana pasty termicznej?
Po prostu wiesz co to jest mikroprocesor i do czego służy , zwróć uwagę na pastę termiczną nałożoną na ten składnik. Pasta termiczna to element przeznaczony do przyspiesza wymianę ciepła między radiatorem a procesorem, pomagając utrzymać temperaturę pod kontrolą.
Mimo to pasta termiczna z czasem ma tendencję do wysychania, co stopniowo traci swoje właściwości, aby odpowiednio przenosić temperaturę. Dlatego konieczne jest: zastąpić z nową pastą termiczną, procesem, którego nauczymy Cię poniżej.
Jak zmienić pastę termiczną procesora komputera? Krok po kroku
Proces zmiany pasty termicznej na komputerze jest dość prosty, wystarczy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Upewnij się też, że go masz śrubokręt, pasta termiczna, ściereczka / ściereczka i alkohol oraz tarcie aby rozpocząć proces.
Wyjmij grzejnik
Chłodnica procesora i wentylator to te, które, jak sama nazwa wskazuje, rozproszą całe ciepło z procesora. To jest kluczowa część, ponieważ bez niej procesor się przegrzeje i po prostu nie będzie działał.
W ten sam sposób, o którym wspomnieliśmy wcześniej, z czasem konieczna jest wymiana pasty termicznej, pierwszym krokiem w tym procesie jest usuń ten radiator ten Ten proces jest prosty, zakładając, że masz wspólny radiator.
W większości przypadków chłodnice mają cztery śruby, wystarczy je ostrożnie odkręcić i bez problemu można je odkręcić.
Podobnie powinno odłącz radiator od płyty głównej do późniejszego czyszczenia, jak możesz zobaczyć w naszym przewodniku.
Odłącz procesor od płyty głównej
Jest to proces, który przeraża większość początkujących, i tak, jeśli zostanie wykonany poprawnie, nie powinien stanowić problemu. Usuń procesor jest zazwyczaj dość proste, bo w większości przypadków, niezależnie od producenta (Intel czy AMD), proces przebiega podobnie.
Tam znajdziesz małą dźwignię, która jest przyklejona do płyty głównej, wystarczy ją lekko nacisnąć i oczywiście opadnie i możesz ją podnieść. Jak widać, po tym, w miejscu procesora zostanie umieszczona komora, za pomocą której można ją teraz wyjąć.
Trzeba bardzo uważać na szpilki który, w zależności od marki procesora, znajdzie się na płycie głównej lub na samym procesorze. Nie dotykaj ich ani nie narzucaj im żadnej siły.
Usuń starą pastę termiczną
Będziesz musiał usunąć wszelkie ślady starej pasty przed nałożeniem nowej pasty termicznej na procesor. Możesz to zrobić, lekko używając kawałka materiału zanurzony w alkoholu ten
Użyj szmatki i stopniowo usuwaj wszelkie ślady pasty termicznej z procesora, aż nic nie pozostanie. Pamiętaj, że tę procedurę należy również wykonać w radiatorze.
Zainstaluj ponownie procesor na płycie głównej
Gdy procesor jest czysty, umieść go z powrotem na płycie głównej , upewnij się, że umieściłeś go we właściwej pozycji, kierując się sterownikami zarówno na płycie głównej, jak i samym procesorze, a na koniec ponownie napraw procesor.
Nałóż nową pastę termiczną na procesor i wymień radiator
Czas nałożyć pastę termiczną, możesz nakładać ją jak chcesz, tj. palcami, śrubokrętem, papierem itp. Ważne jest, aby użyć ilości potrzebnej do uzyskania dobrej dyspersji.
Nie przesadź , przy dwóch małych kropeczkach w większości przypadków wystarczy nieco ponad pół centymetra, nie zaleca się nakładania pasty bardzo termicznej.
Po nałożeniu pasty termicznej ostrożnie umieść radiator w ostatecznej pozycji i śruba aż do idealnego wyrównania. W ten sam sposób podłącz go ponownie do płyty głównej, po czym zakończysz cały proces. Upewnij się, że włącz wszystkie rdzenie procesora z systemu Windows w celu zwiększenia wydajności komputera.